23.01.2022, meniny má
5. januára 2022

ROZHOVOR: Adam Morong, šikovný futbalista a jediný Seredčan v klube ŠKF ORION TIP Sereď. Spoznajte ho bližšie z futbalovej aj z osobnej stránky

ROZHOVOR: Adam Morong, šikovný futbalista a jediný Seredčan v klube ŠKF ORION TIP Sereď. Spoznajte ho bližšie z futbalovej aj z osobnej stránky
Zdroj: skfseredfutbal.sk/Adam Morong
reklama

Adam Morong je náš 28-ročný talentovaný futbalista s číslom 14, ktorý síce pôsobil v rôznych kluboch, ale vrátil sa do rodnej Serede. Zastáva rôzne pozície, no najradšej je krajným záložníkom a na svojom konte má aj veľa gólov.

Má manželku Romanu a synčeka Šimonka, obľubuje turistiku a dobrú kávu so svojimi priateľmi.

V rozhovore sa dozviete:

  • Kedy začal Adam s futbalom?
  • V akých kluboch pôsobil?
  • Vedie synčeka k futbalu?
  • Ako ovplyvňuje kariéra futbalistu rodinný život?
  • Čo najradšej robí vo voľnom čase?
  • A mnoho ďalšieho.

Kedy si prvýkrát kopol do lopty a kedy si si uvedomil, že sa tým chceš v dospelosti živiť? Ako vyzeralo detstvo nádejného futbalistu?

Kedy to bolo prvýkrát si asi nespomeniem, no podľa starých fotiek som ešte nevedel chodiť, keď ma ocino držal a mal som pred sebou malú loptičku (spomína s úsmevom). Už odmala som hovoril, že budem futbalista.

Detstvo bolo zrejme iné, ako majú dnešné deti. My sme boli stále vonku a niečo vymýšľali, poprípade hrali (najčastejšie futbal).

reklama

V akom klube si začínal a koľko si mal rokov?

Začínal som tu v Seredi, teda ŠKF Sereď, vo veku asi 7 rokov.

Pôsobil si vo viacerých kluboch. Opíš nám, ktoré to boli a ako hodnotíš tieto pôsobenia. Každé Ťa určite niečomu inému naučilo. Nakoniec si sa však vrátil domov. Prečo si sa tak rozhodol?

Prvý bol ŠKF Sereď, následne AS Trenčín, Liptovský Mikuláš, Sereď, Nitra, Senica a znova Sereď. Každé jedno pôsobenie ma niečo naučilo a snažil som sa zobrať si len tie pozitívne veci. Vrátil som sa preto, lebo mi v klube skončila zmluva a Sereď mala záujem, no hlavne som tu doma.

Zdroj: Adam Morong

Aké je to byť jediným Seredčanom v klube ŠKF Sereď a ako hodnotíš vzťahy v tíme?

Neberiem to nijako zvláštne, no som rád, že som tu aspoň jeden domáci hráč. Sme tu ozaj multikultúrne mužstvo, ale v kabíne nie je problém a tvoríme silný kolektív.

Máš krásnu rodinu, nádhernú manželku a syna. Oni sú isto Tvoji najväčší fanúšikovia. Ako vplýva kariéra futbalistu na rodinné vzťahy všeobecne?

Ďakujem. Áno oni, ale aj celá rodina mi držia palce a podporujú ma, za čo som im vďačný, lebo bez nich by to bolo oveľa ťažšie. Síce sa niekomu zdá, že toho času máme veľa, ale opak je pravdou. Každodenné tréningy plus víkendovy zápas k tomu.

Počas sezóny je ťažké naplánovať si nejaký voľný víkend či pobyt, no po sezóne sa vždy nájde čas na tieto veci. Ja som rád, že môžem robiť to, čo ma baví a zároveň aj živí.

Zdroj: Adam Morong

Pre svojho syna Šimonka si určite vzorom a hrdinom. Vedieš ho tiež k futbalu či k pohybu ako takému? Chce byť futbalista po tatinovi?

Dúfam, že ním pre neho budem aj keď bude starší. Zatiaľ by som skôr povedal, že ho vediem k pohybu ako takému. Chcem, aby mal pekné detsvo plné zážitkov a nie vysedávania pri počítači alebo televízii, aj keď aj o tom je dnešný svet.

Keď ho bude niečo baviť, budem(e) ho v tom podporovať. No dúfam, že ho chytí práve futbal (vraví s úsmevom).

Máš nejaké svoje rituály ako športovci zvyknú mať? A ako vyzerá Tvoj deň pred zápasom?

Nemam žiadne. Každý má predzápasovú prípravu inú, niekedy mávame spoločné rozcvičky. Keď nie, ja sa idem napríklad na chvíľu prejsť.

Čo alebo kto Ťa motivuje pred zápasom najviac? Máš niečo špeciálne alebo si z tých ľudí, ktorí sa sami „nakopnú“ a podajú dobrý výkon?

Niekedy sám, niekedy hudba, spoluhráči, niekedy súper. Ide to tak prirodzene.

Zdroj: Adam Morong

Nedávno si mal zranenie, kvôli ktorému si nemohol odohrať niekoľko zápasov. Avšak po oddychu a zregenerovaní si v plnom nasadení nabehol na trávnik a predviedol obdivuhodný výkon. Gratulujeme. Ako prebiehala Tvoja regenerácia a postupná príprava na zápasy?

Ďakujem. Stalo sa to z ničoho nič na zápase slovenského pohára. Pocítil som silnú bolesť v lýtku. MR vyšetrenie ukázalo natrhnutý lýtkový sval, pre ktorý som pauzoval a dával sa dokopy približne päť týždňov.

Som vďačný našim masérom a aj trénerom, no hlavne Dávidovi Kondačovi (Famwell Hlohovec), nášmu fyzioterapeutovi, ktorý so mnou pracoval a postupne mi dávkoval záťaž až pokým som bol opäť na 100 % fit.

Regenerácia je veľmi dôležitá súčasť športu. Ako regeneruješ Ty a aké sú Tvoje záľuby vo voľnom čase?

Samozrejme, je to dôležité. Ja osobne mám rád masáž, ľadovú vodu, vitamíny a celkovo wellness. Vo voľnom čase sa venujem najmä rodine, no rád zájdem aj niekam do prírody a na turistiku alebo dobrú kávu s kamarátmi.

Na ktorý moment svojej kariéry doposiaľ najradšej spomínaš?

Tých momentov je, samozrejme, viac, no spomeniem historický postup Serede do fortunaligy.

Ďakujeme v mene celej redakcie za rozhovor a prajeme ešte veľa úspechov v kariére a v osobnom živote.

Zdroj: Adam Morong

Zdroj: Jozef Bedej

Zdroj: Jozef Bedej

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Adam Morong, Jozef Bedej foto
Zdieľať na Facebooku