23.01.2022, meniny má
6. decembra 2021

Seredčan Pierre Lexis Fabo natočil dva videoklipy pre rapera Moma. V nedávnej produkcii však vytvoril aj klip pre Tinu a Niu

Seredčan Pierre Lexis Fabo natočil dva videoklipy pre rapera Moma. V nedávnej produkcii však vytvoril aj klip pre Tinu a Niu
Zdroj: eventland.sk/FB Pierre Lexis/eva.sk
reklama

Pierre „Lexis“ Fabo je filmár a začínajúci mladý šikovný režisér, ktorý pochádza zo Serede. Okrem filmovej produkcie sa Pierre venuje aj natáčaniu hudobných videoklipov a strihu videí. Ešte na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave založil spoločnosť Lexis Production.

Tá sa venuje najmä študentskej filmovej produkcii. Ich prvý krátky film Kobieta uzrel svetlo sveta v roku 2017, no odvtedy stihli prácu aj na mnohých ďalších videoklipoch a reklamných spotoch.

Pierre natočil nedávno klipy pre viacerých slovenských umelcov. Medzi nich patrí aj raper Momo (vlastným menom Roman Grigely) či známa slovenská speváčka Tina, ktorá spolupracovala s mladou speváčkou Niou.

MOMO ft. Matej Straka – Skúšky

Momo a Matej Straka zo skupiny Nerieš sa spojili aj v tomto songu Skúšky. Momo je momentálne jeden z najaktívnejších slovenských interpretov a nepoľavil ani počas nepriaznivej situácie, ktorá niektorých odradila od tvorby.

reklama

MOMO ft. Refew – Celý bank

Skladba Celý bank je slovensko-českou tvorbou. Čech Refew tu spojil svoje sily s Momom. Na tomto videoklipe, ako aj na tom predošlom sa Pierre „vyhral“ a ukazuje tu svoju naozaj rozmanitú rozhľadenosť, čo sa týka spracovania videoklipov.

NIA & TINA – MAJSA

Tina a Nia priniesli osviežujúcu novinku Maj Sa, ktorá je momentálne dosť prekvapujúcim spojením dvoch populárnych speváčok našej scény. V aktuálne vydanej skladbe sa spájajú dve hudobné generácie. Tina Slovensku prinášala hity už na začiatku storočia a v septembri minulého roka sa vrátila späť vďaka nahrávke Čo ak.

Pierre si tak mohol pripísať ďalší úspech, pretože speváčke „takýchto rozmerov“ veru ešte nerobil klip Seredčan. Gratulujeme!

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: rukahore.sk
Zdieľať na Facebooku