19.05.2024, meniny má
25. februára 2020

Seredčanka Jana Kondelová pracuje ako producentka po boku Harrisona Forda a ďalších hercov za veľkou mlákou

Seredčanka Jana Kondelová pracuje ako producentka po boku Harrisona Forda a ďalších hercov za veľkou mlákou
Zdroj: klocher.sk
reklama

Janka Kondelová pochádza z nášho mesta a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Stážovala a pracovala vo viacerých slovenských médiách, ako napríklad v Markíze, STV či Rádiu Expres. Posledné roky žije v Los Angeles, kde tvorí a pracuje ako produkčná pre spoločnosť 21st Century Fox.

Absolvovala tu tiež štúdium filmu na West Los Angeles College. Už počas školy dostala skvelé možnosti pracovať na menších projektoch najskôr ako asistentka, ale postupne sa prepracovala až do produkcie.

Show The Last Ship bola prvotina

Prvou výzvou a prácou bola pre Janku show The Last Ship, kde hrajú hviezdy ako Adam Baldwin, Eric Dane alebo Chris Parnell. Navyše, výkonným producentom je Michael Bay, ktorý režíroval napríklad filmy ArmageddonPearl Harbor či Transformers. Pre tento seriál museli zmanažovať tím okolo 300 ľudí, ktorí sa podieľali na jeho výrobe. Pre Janku bude „Posledná loď“ vždy znamenať veľa.

S ľuďmi, s ktorými na nej pracovala, sa totiž stretáva doteraz. Dokonca aj spoluprácu s takýmito celebritami zhodnotila pre Klocher.sk pozitívne: „Práca s nimi bola pohodová a väčšinu času aj zábavná. Pracujú tvrdo a sú jednými z nás, kolegovia, ktorí nemajú problém ísť s vami na kávu či prekvapiť vás a objaviť sa na vašej narodeninovej oslave. Šou bola veľmi náročná. Zvyčajne sme pracovali 15 hodín denne, niekedy aj 20. Nikdy nesmiete brať všetko úplne vážne. Musíte sa vedieť aj baviť a zasmiať či zažartovať, pretože po 20-hodinovej šichte už na nič iné ani nemáte energiu. Všetci pracujú pod obrovským tlakom, a preto je veľmi dôležité, aby ste si zachovali chladnú hlavu a hlavne sa snažili zostať v dobrej nálade.“

reklama

V detstve diváčka, v dospelosti produkčná

Veľmi populárny je aj seriál Grey’s Anatomy, ktorý bol približne pred 10 rokmi známy aj v našich končinách. Popularite sa teší dodnes. Mnohí z nás radi sledovali osudy ľudí odohrávajúce sa na známej klinike. Medzi nimi bola aj mladá Janka, ktorá „Kliniku Grace“ pozerávala spolu so svojou maminou. Mala vtedy asi 12 rokov. Po niekoľkých rokoch pracovala na seriáli Station 19, čo je vlastne spin-off (dielo odvodené už z existujúceho a zameriavajúce sa na jeden určitý aspekt) Kliniky Grace.

Pre Klocher.sk spomenula aj príhodu s Jamesom Eckhousom, ktorého môžeme poznať z Beverly Hills 90210 ako pána Walsha, otca Brandy a Brandona. Hovorí: „V jeden deň som pracovala na hereckých zmluvách a na papieri som zbadala jeho meno. V prvý deň natáčania som sa s „pánom Walshom“ stretla a musela som mu povedať, že väčšina z nás na Slovensku zbožňovala seriál Beverly Hills 90210. Bol z toho veľmi poctený a neveril, že ľudia si na to ešte stále spomínajú.“

zdroj: osobný archív Jany Kondelovej

Ponuka pracovať na celovečernom filme

Janka dostala od produkcie ponuku pracovať na úžasnom celovečernom filme. A veru nie hocijakom. The Call of the Wild – Volanie divočiny, film natočený podľa jedného z najznámejších a najobľúbenejších románov Jacka Londona. Mnohí z nás knihu určite čítali a veľmi dobre ju poznajú, kedže ide o svetovú klasiku.

Film sa aktuálne premieta v kinách. Z hercov sa môžeme tešiť na Harrisona Forda alebo Dana Stevensa z Beauty and the Beast (Kráska a zviera) či mnohých ďalších. Obrovským prínosom je aj Director of Photography Janusz Kaminski, ktorý spolupracoval so Stevenom Spielbergom na všetkých významných filmoch. My Janke držíme aj naďalej palce.

zdroj: osobný archív Jany Kondelovej

zdroj: osobný archív Jany Kondelovej

zdroj: osobný archív Jany Kondelovej

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: startitup.sk, klocher.sk
Zdieľať na Facebooku