23.01.2022, meniny má
30. decembra 2021

Seredská Interliga je miestom skvelých futbalových výkonov. Technická a fyzická vybavenosť hráčov je každým rokom vyššia

Seredská Interliga je miestom skvelých futbalových výkonov. Technická a fyzická vybavenosť hráčov je každým rokom vyššia
Zdroj: SeredskaInterliga.sk
reklama

V Seredi má malý futbal už dlhoročnú tradíciu. Miestna Interliga, ktorá vznikla v roku 2005, sa snaží vytvoriť tie najlepšie podmienky pre jednotlivé tímy a hráčov.

Zakladateľmi a organizátormi seredskej Interligy sú Tomáš Žákovič a Peter Ivanička. Aj vďaka ich úsiliu majú desiatky hráčov možnosť zmeriavať si každý víkend medzi sebou svoje schopnosti.

Seredská Interliga v roku 2021

Ročník 2021 sa síce začal nádejne, no koncom roka sa pandemická situácia na Slovensku rapídne zhoršila a prebiehajúci ročník sa prerušil k 26. novembru 2021. Dovtedy sa však stihlo odohrať osem kompletných kôl.

Začínalo v nej spolu osem tímov: Vamos Rio, Légia Inter, Kladivári, Azbesťáci, Atletico, Young Boys, Maaskantje a Ruská presilovka. Posledný menovaný tím sa však z Interligy po niekoľkých kolách odhlásil.

reklama

Od samotného štartu ročníka predvádzali tímy výborné výkony, s ktorými išla ruka v ruke aj technická pripravenosť hráčov. Medzi nimi môžeme vidieť známe seredské futbalové osobnosti, ale aj amatérskych hráčov, ktorí nie sú aktívni v žiadnych futbalových kluboch.

Môžete si tak zahrať napríklad proti Seredčanovi Martinovi Gálovi, ktorý s ŠKF Sereď vyhral niekoľko titulov majstra ligy. Tiež proti Martinovi Hindákovi, ktorý bol súčasťou slovenskej reprezentácie v malom futbale.

Okrem nich nájdete v seredskej Interlige aj mnoho bývalých aktívnych hráčov, ktorí sa medzi sebou poznajú z futbalového pôsobenia hlavne v galantskom okrese. Všetci však vytvárajú skvelú partiu športovcov.

Veľmi pozitívne hodnotíme aj moderný vzhľad webovej stránky Interligy, ktorý vyzdvihuje celú organizáciu na ešte vyššiu úroveň.

Zdroj: interligasered.sk

Vyrovnaný priebeh ročníka zdobia skvelé výkony

Ak sa pozrieme na tabuľku, na prvom mieste môžeme vidieť tím Légia Inter so ziskom 19 bodov. Légia je zároveň aktuálnym majstrom seredskej Interligy a zaručene bude chcieť ovládnuť aj nasledujúci ročník.

V tesnom závese sú tímy Kladivári a Vamos Rio so ziskom 16 bodov. O ich ďalšom umiestnení sa rozhodne po uvoľnení opatrení, nakoľko ich hneď čaká vzájomný zápas.

Z toho posledného sa viac tešil tím Vamos Rio, no Kladivári ťahajú víťaznú šnúru štyroch zápasov. Okrem toho ich hráči kraľujú aj tabuľke strelcov, konkrétne Michal Spáčil a Rastislav Dubovecký, obaja s deviatimi gólmi.

Na Interlige je krásne to, že nikdy neviete, ako nakoniec dopadne. Aj horšie postavené tímy v tabuľke majú preto stále možnosť dostať sa do prvej trojky a pomýšľať tak na zisk niektorého z pohárov.

Sme veľmi radi, že seredská Interliga sa teší popularite a je miestom, kde môžu Seredčania predsviesť skvelý športový výkon. Tento projekt je realizovaný s finančnou podporou mesta Sereď.

Zdroj: interligasered.sk

Zdroj: interligasered.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Seredskainterliga.sk, FB Seredska Interliga
Zdieľať na Facebooku