24.06.2024, meniny má
21. mája 2023

Seredskí mestskí policajti zastavili v piatok podozrivé vozidlo. Šoféroval len 14-ročný chlapec, ktorý v ňom viezol štyroch kamarátov vo veku 15 a 16 rokov

Seredskí mestskí policajti zastavili v piatok podozrivé vozidlo. Šoféroval len 14-ročný chlapec, ktorý v ňom viezol štyroch kamarátov vo veku 15 a 16 rokov
Zdroje: seredsity.sk/freepik.com
reklama

O tom, akú významnú úlohu zohrávajú mestskí policajti v našom meste, sa pravidelne presviedčame nielen z ich zverejnených informácií na sociálnej sieti.

Nielenže oni sami dohliadajú na dodržiavanie verejného poriadku, ale aj uvedomelí obyvatelia nášho mesta ich informujú o možných porušeniach poriadku, ktoré následne preverujú.

Tak to bolo aj v piatok 19. mája 2023, kedy na Mestskej polícii v Seredi prijali oznámenie o vozidle pohybujúcom sa po kempingu.

Vozidlo nahlásili

Podľa informácií, telefonicky oznámených na linke MsP, sa v seredskom kempingu malo pohybovať vozidlo BMW. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby na ňom nejazdil údajne 14-ročný chlapec.

reklama

Mestskí policajti za pomoci kamerového systému vozidlo s vodičom spozorovali, ako vychádza z parkoviska pred vjazdom do kempingu a odchádza smerom do mesta.

Ďalšími kamerami sa podarilo vozidlo monitorovať, pričom vodič s vozidlom prešiel na ul. SNP smerom na štadión, kde sa však hliadke stratil z dohľadu. Následne hliadka skontrolovala priľahlé ulice a vozidlo spozorovala a následne zastavila na Hornočepeňskej ul.

Zdroj: FB Mestská polícia Sereď

Počas kontroly hliadka mestskej polície zistila, že vozidlo skutočne šoféruje len 14-ročný chlapec. Ďalšími pasažiermi vo vozidle boli dvaja 16-roční chlapci a dve 15-ročné dievčatá. Na miesto boli privolaní príslušníci štátnej polície, ktorí si vec prevzali k ďalšiemu riešeniu.

„Z tohto prípadu vyznieva otázka, čo sa musí stať, aby 14 – 16-ročné deti pochopili, že nemôžu jazdiť na vozidlách a nemôžu nasadnúť niekomu do vozidla, kto nemá vodičský preukaz a naviac má iba 14 rokov, čiže nemá vek na riadenie vozidla?“ zamýšla sa mestská polícia vo svojom príspevku.

Zdroj: FB Mestská polícia Sereď

Zdroje: FB Mestská polícia Sereď
Zdieľať na Facebooku