19.04.2024, meniny má
8. októbra 2018

ŠKF iClinic Sereď len tesne prehrala s FC Spartak Trnava. Bola penalta odpískaná správne?

Zdroj: Foto 4F

Včera odohrali futbalisti ŠKF iClinic Sereď svoj 11. zápas v sezóne, čo znamená, že sezóna je v presnej polovici a nasledovať budú odvetné zápasy v rámci  druhej polovice základnej časti. Zatiaľ môžeme skonštatovať fakt, že naše mužstvo nie je v žiadnom zápase výrazný outsider a dokáže uhrať solídne výsledky aj s ťažkými súpermi ako Trnava.

Momentálne 7. miesto v tabuľke a 13 získaných bodov by nás ako nováčika súťaže malo tešiť. Veríme, že fanúšikovia to cítia rovnako a atmosféru Fortuna ligy si užívajú na každom zápase. Prejdime ale k samotnému zápasu, ktorý sa hral 7.10.2018 o 17:00.

FC Spartak Trnava – ŠKF iClinic Sereď 2:1 (1:1)

Ak sa pozrieme na finálne štatistiky, môžeme vidieť, že futbalisti Serede si vymenili viac prihrávok ako hráči Trnavy. Sereďania boli taktiež aktívnejší aj vo vyhratých osobných súbojoch, ktorých mali na svojom konte viac. Futbal sa samozrejme hrá ale na góly a v tejto štatistike, bohužiaľ boli lepší domáci.

Trnava bola od začiatku zápasu o čosi aktívnejšia, keď bránu hostí už v 5. minúte ohrozil Bakoš, no hlavičkoval nad. O pár minúť to skúšal Ghorbani ale Penksu neprekonal.

V 22. minúte predviedli Seredčania veľmi peknú akciu po osi Michalík – Gatarič – Pankaričan – Ulrich a posledný menovaný peknou prihrávkou z ľavej strany šestnástky našiel Adama Moronga, ktorý prekonal domáceho brankára Chudého a otvoril skóre – 0:1.

Naši hráči sa však neradovali dlho. O 6 minút neskôr, po viacerých neúspešných pokusoch odkopnúť loptu mimo našej šestnástky a po nedôraznom bránení vyrovnal Marek Bakoš.

Skúsený Michalík ale po prestávke fauloval v šestnástke a pískala sa pre Trnavu penalta. To, či sa penalta mala pískať necháme na vás, no my sme faul na hráča Trnavy nevideli. Loptu si na biely bod postavil Godál a s prehľadom svoju šancu premenil. Spartak viedol 2:1.

Hostia sa snažili o vyrovnanie a po hodine hry mali aj dobrú príležitosť, keď zo šestnástky unikol Ulrich, prihral voľnému Pankaričanovi, ale jeho strelu brankár Chudý kryl efektným zákrokom.

Oba tými mohli svojimi šancami ešte zmeniť výsledok zápasu, skóre sa však nemenilo. Zápas sledovalo 3 859 divákov. Za poskytnutie fotiek ďakujeme spoločnosti Foto 4F.

Vyjadrenia trénerov

“Po zápase s Fenerbahce to bolo pre nás ťažké stretnutie, pretože regenerácia hráčov bola náročná. Čakal nás nepríjemný súper, ktorý je dosť agresívny a kombinačne dobrý. Hrali sme na dvoch útočníkov a po našich chybách v prvom polčase mala Sereď dobré šance. Zápas sme však zvládli gólovo, získali sme dôležité tri body a ideme ďalej.” Michal Ščasný, asistent trénera Trnavy

“Gratulujem Trnave k víťazstvu, boli sme jej viac ako vyrovnaným súperom. Vytvorili sme si sľubné príležitosti, ale o našej prehre rozhodla penalta, ktorá bola podľa môjho názoru veľmi prísna.” Karel Stromšík, tréner Serede