19.05.2024, meniny má

ŠKF iClinic Sereď mení trénera. Môžu za to výsledky?

4. septembra 2018
4. septembra 2018

ŠKF iClinic Sereď mení trénera. Môžu za to výsledky?

reklama

ŠKF iClinic Sereď v utorok odvolala z funkcie hlavného trénera Michala Gašparíka, ktorý tak po siedmych kolách vo Fortuna Lige končí na lavičke Serede. Dnes sa táto informácia stáva skutočnosťou a novým trénerom sa stane bývalý československý reprezentant Karel Stromšík.

Spolu s Michalom Gašparíkom končí aj jeho asistent Marián Šarmír, ktorého nahradí Peter Lérant. Túto skutočnosť potvrdil aj športový riaditeľ klubu Roman Čavojský.

Autor: TASR, Martin Palkovič

„Klub ŠKF iClinic Sereď oznamuje, že ku dňu 4. 9. 2018 ukončilo spoluprácu s hlavným trénerom Michalom Gašparíkom,“

To, či hlavným dôvodom boli výsledky ostáva otázne, nakoľko vedenie klubu neposkytlo ďalšie informácie. Takže môžeme len špekulovať. Isté však je, že Sereď sa po siedmich kolách nachádza na 8 mieste v tabuľke so ziskom 7 bodov. Nepríjemnou štatistikou je hlavne počet inkasovaných gólov, celkovo päťnásť, čo je najviac v lige. Kto je vlastne novým trénerom nášho mužstva a aké má skúsenosti?

reklama

Zdroj: Futbalový klub FC Písek

Karel Stromšík, šesťdesiatročný bývalý brankár chytal za prvoligovú Duklu Praha v rokoch 1978 – 1986 s ktorou získal dva majstrvoské tituly a jeden krát sa stal víťazom Československého pohára (1983). Bol účastníkom futbalových majstrovstiev sveta v Španielsku v roku 1982. Ďalej pôsobil v rokoch 1996-2001 ako asistent v Artmedii Petržalka. Zaujímavým pôsobiskom boli aj exotické kluby v Indii alebo Malajzii. V sezóne 2005/2006 pôsobil ako asisten v ruskom klube Kuban Krasnodar. Veríme, že nový tréner Karel Stromšík využije svoje bohaté skúsenosti a náš klub opäť začne vyhrávať. Držíme palce.

Najbližší zápas v rámci 8. kola ŠKF iClinic Sereď odohrá v Nitre v sobotu 15. septembra o 19.00 proti MFK Zemplín Michalovce.

Zdieľať na Facebooku