20.04.2024, meniny má

ŠKF Sereď ovládla na 24 hodín Fortuna ligu

29. júla 2018
ZDROJ: ŠTEFAN HUBINÁK

Naši futbalisti z ŠKF iClinic Sereď sa minulý týždeň tešili z premiérového prvého bodu vo Fortuna lige, keď remizovali v obetavom bezgólovom zápase s MFK Ružomberok 0:0. Hneď v druhom kole môžu oslavovať ďalší úspech – vôbec prvé víťazstvo v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. FK Senicu porazili 2:1 a zaujímavosťou je, že historické 3 body za víťazstvo dostali našich futbalistov na čelo tabuľky Fortuna ligy. Seredský nováčik má teda po 2 kolách 4 krásne body.

Pohľad na tabuľku bol naozaj skvelý a našim chlapcom už nikto nezoberie to, že počas sezóny boli v tabuľke na prvom mieste. Po dnešnej výhre Slovana Bratislava, Dunajskej Stredy a Ružomberku je ŠKF iClinic Sereď momentálne na 4. mieste. V ďalšom kole sezóny ich čaká veľmi nepríjemný súper, AS Trenčín. To, či Sereď bude v ďalšom kole lídrom tabuľky sa dozvieme už 5.8.2018.

Futbalisti z ŠKF iClinic Sereď majú po 2 zápasoch na konte 4 body

Zápas so Senicou otočili seredskí futbalisti v záverečnej pätnásťminútovke. Najprv v 75. minúte vyrovnal Baéz a víťazný gól strelil o 4 minúty neskôr Chorvát Gatarič. Na prechodný štadión na Myjave prišlo 960 divákov, ktorí vytvorili Seredčanom skvelú domácu atmosféru.

Michal Gašparík, tréner Serede: ,,Začiatok sme si predstavovali inak, chceli sme hrať aktívnejšie, ale hostia nás zaskočili svojou hrou. Potom sme sa oťukali a dominovali sme. Na konci polčasu sme dostali gól po chybe, v druhom sme chceli vyrovnať a silou vôle sa nám to podarilo. S nasadením a bojovnosťou sme spokojní. Pred týždňom sme získali prvý bod, teraz prvú výhru. Tak som zvedavý, čo príde o týždeň.”

ŠKF iClinic Sereď. Zdroj: Róbert Fritz

Sereď – Senica 2:1 (0:1)

Góly: 75. Baéz, 79. Gatarič – 43. Ségbé Azankpo

ŽK: 77. Baéz, 84. Ľ. Ulrich 90.+ P. Penksa – 73. Ségbé Azankpo

Rozhodovali: Dohál – Hrmo, Poláček

Sereď: Penksa – Menich, Ba, Michalík, Mečiar – Ventúra (78. Pankaričan), Baéz – Ulrich, Gatarič (81. T. Hučko), Morong – Militosjan (46. Richnák)

Senica: Taborda – J. Herrera (46. Alan Kováč), Otrísal, R. Dias, J. Kotula – Solano (80. Cuadros), Zezinho, Krč (86. L. Kučera) – Castaňeda, Tešija, Ségbé Azankpo

Ak ste zápas nestihli sledovať a ste zvedaví na najlepšie okamihy pozrite si video, ktoré je nižšie. Celý zápas môžete vidieť na tomto odkaze.

Zdroje: TASR, Štefan Hubinák, Róbert Fritz,