23.04.2024, meniny má
11. augusta 2020

ŠKF Sereď s najväčšou porážkou prvého kola Fortuna ligy. Dunajská Streda jasne dominovala

Zdroj: dac1904.sk

Hráči ŠKF Sereď nastúpili na svoj prvý ligový zápas proti tímu DAC Dunajská Streda. Domáci futbalisti v predošlej sezóne skončili na treťom mieste a posledné roky patria k najväčším favoritom súťaže.

Mužstvo Serede počas prípravného obdobia odohralo 4 prípravné zápasy s bilanciou 2 výhry a 2 prehry.

DAC Dunajská Streda – ŠKF Sereď 6:0

Futbalisti DAC Dunajská Streda sa už v 8. minúte ujali vedenia, kde center od Kalmárova našiel zle pokrytého Erica Ramíreza a ten hlavičkou skóroval.

Dunajská Streda v krátkom časovom rozpätí pridala aj 2. a 3. gól (12´Andrij Balic, 13´Marko Divkovic). V prvom polčase mali futbalisti Serede dve veľké šance, ktoré ale napokon gólom neskončili.

V druhom polčase dostali seredskí futbalisti ako prví väčšiu šancu, kedy mohli znížiť stav, ale, bohužiaľ, veľkú šancu z 51. minúty sa nepodarilo premeniť. Naopak hráči DAC v 60. minúte zvyšili stav na 4:0, keď si Erick Davis pred pokutovým územím narazil loptu so spoluhráčom a následne skóroval.

Piaty gól domácich sa paradoxne zrodil pri našom rohovom kope, keď domáci získali loptu a domáci kapitán z protiútoku zvýšil stav na 5:0. V 82. minúte mal veľkú šancu na zníženie Duranski, ale jeho strelu k bližšej tyči domáci brankár zneškodnil.

V krátkom nadstavenom čase ešte zvýšil konečný stav na 6:0 dvojgólový strelec Adrija Balić. Všetky góly a najväčšie šance si môžete pozrieť vo videu na konci článku.

V 2. kole Fortuna ligy nastúpi ŠKF iClinic Sereď v stredu 12. augusta o 19.00 hod. proti FK Senica. Zápas sa odohrá v Zlatých Moravciach.

Naších futbalistov však musíme pochváliť za veľmi pekné gesto. Aj napriek debaklu 6:0 po sebe nechali dokonale čistú šatňu, za čo im patrí naše poďakovanie za vzornú reprezentáciu mesta.

Bernd Storck, tréner DAC: „Gratulujem môjmu mužstvu. Vedeli sme, že hostia dobre bránia, dnes bolo dôležité rýchlo skórovať. Zámer bol dať čím skôr gól. Keď sa nám podarilo streliť druhý, to už bol kľúčový moment. Dnes je to pre nás fantastický úvod, ale nič viac. Máme pred sebou náročné obdobie. Od zajtra sa zameriavame na ďalšie zápasy. Víťazstvo dodá mužstvu sebavedomie,“ povedal tréner domáceho mužstva pre teraz.sk.

Peter Lérant, tréner ŠKF: „Chceli sme zachytiť úvod zápasu, ale to sa nepodarilo. Dnes sa ukázala sila DAC-u, ktorá je v rýchlosti a v sile. Po úvodných góloch sa naše mužstvo rozpadlo. Snažili sme urobiť zmeny v prestávke, zmeniť štýl hry. Prvých dvadsať minút druhého polčasu sa to aj darilo, ale potom sme dostali ďalšie tri góly. Sme realisti, podmienky DAC-u sú inde, takisto aj káder je kvalitnejší. Body musíme zbierať inde. Chceli sme prekvapiť, ale nestalo sa. Musíme sa pripraviť na ďalší zápas,“ povedal tréner hosťujúceho mužstva pre teraz.sk.