28.05.2020, meniny má
3. septembra 2019

Spoločnosť Amazon vytvorila na Slovensku už 2 600 pracovných miest. Zamestnancom reverzného centra v Seredi sa môžete stať aj vy

Spoločnosť Amazon vytvorila na Slovensku už 2 600 pracovných miest. Zamestnancom reverzného centra v Seredi sa môžete stať aj vy
Zdroj: Amazon / wibw.com
reklama

Spoločnosť Amazon od otvorenia svojej bratislavskej kancelárie v roku 2011 a reverzného centra v Seredi v roku 2017 vytvorila na Slovensku už 2 600 pracovných miest na plný úväzok. Pôvodný plán spoločnosti bol vytvoriť do konca roka 2018 len 1 850 pracovných miest. Firma teda vo vytváraní pracovných miest napreduje oveľa rýchlejšie než bol počiatočný predpoklad. Amazon dnes na Slovensku zamestnáva približne dvetisícšesťsto ľudí, ktorí zastávajú širokú škálu pozícií s rôznymi úrovňami skúseností, zručností a vzdelania. Vo firme nájdete rôznych odborníkov od financií po podnikových manažérov a technikov či ľudí, ktorí pracujú na vstupných pozíciách.

„Na Slovensku je veľké množstvo talentov. Ľudia sú v našej spoločnosti, ktorá je hnacím motorom inovácií, otvorení novým skúsenostiam a príležitostiam. Logistická sieť Amazonu rastie tempom, ktoré vyžaduje, aby sa k nám dostali tie najlepšie a najbystrejšie talenty z celej Európy.“ Radek Stegbauer, riaditeľ centra Amazon v Seredi.

Ilustračný obrázok. Zdroj: glassdoor.com.au

Reverzné centrum v Seredi

Zamestnanci Amazonu v reverznom centre v Seredi majú konkurencieschopné platy, ktoré začínajú na úrovni od 5,50 eur (pre vstupné pozície) a dosahujú 7 eur (pre vedúcich tímov). Pracovníci dostávajú aj balíčky zamestnaneckých výhod a rôzne príležitosti pre rozvoj svojej kariéry. Podľa nového plánu spoločnosti dostane tretina súčasných zamestnancov v logistickom centre v Seredi vyššie mzdy až o 3,5 %. Najmodernejšie logistické centrum Amazonu v Seredi vytvorilo v druhom roku svojej činnosti viac ako 1 700 stálych pracovných miest.

Reverzné logistické centrum Amazon v Seredi. Zdroj: Amazon

Reverzné logistické centrum Amazon v Seredi. Zdroj: Amazon

Zamestnanecké výhody

Spoločnosť Amazon ponúka svojim zamestnancom možnosť kariérneho rastu a umožňuje im rozvoj a prípravu na manažérske pozície. Len v roku 2018 bolo v Amazone na Slovensku v interných štruktúrach spoločnosti povýšených viac ako 120 zamestnancov. Firma Amazon tiež predstavuje značný prínos aj pre slovenskú ekonomiku z pohľadu zamestnávateľa a daňového poplatníka. Slovenské hospodárstvo vďaka nej získalo hodnotnú investíciu do inej oblasti, ako je napríklad automobilový priemysel.

Ilustračný obrázok. Zdroj: footwearnews.com

Program Career Choice

V októbri minulého roka spustil Amazon v Seredi program Career Choice. V rámci tohto projektu sa zamestnanci môžu vyškoliť pre také pozície, po ktorých je najväčší dopyt nielen v Amazone, ale aj v iných spoločnostiach. Vďaka programu majú zamestnanci preplatených 95 % nákladov za kurzy v oblastiach, ktoré sú vopred schválené a to bez ohľadu na to, či získané zručnosti využijú pre svoju budúcu profesijnú dráhu v Amazone. Počas štyroch rokov trvania programu preplatí firma za školné, učebnice a súvisiace poplatky až 5 600 eur.

Ilustračný obrázok. Zdroj: pixabay.com

Súčasťou spoločnosti Amazon sa môžete stať aj vy

Ak vás článok zaujal a chceli by ste sa uchádzať o pracovnú pozíciu v Amazone, máme pre vás dobrú správu. Nábor nových zamestnancov spoločnosti stále prebieha. Zoznam otvorených pozícií môžete nájsť na tomto alebo na tomto odkaze. Prípadne môžete zavolať na linku spoločnosti 0800/22 66 22.

Spoločnosť Amazon hľadá v súčasnosti zamestnancov na vstupné pozície do svojho logistického centra v Seredi alebo mzdových a finančných analytikov do kancelárie v Bratislave. Noví zamestnanci Amazonu v Seredi majú nástupný plat od 1 020 do 1 090 eur v hrubom.

Ilustračný obrázok. Zdroj: pixabay.com

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: TS spoločnosti Amazon
Zdieľať na Facebooku