03.03.2021, meniny má
7. decembra 2020

Spoločnosť Semmelrock má pre Seredčanov jedinečnú príležitosť. Vyzýva firmy aj jednotlivcov, aby navrhli jej novú vzorkovú záhradu na Trnavskej ceste

Spoločnosť Semmelrock má pre Seredčanov jedinečnú príležitosť. Vyzýva firmy aj jednotlivcov, aby navrhli jej novú vzorkovú záhradu na Trnavskej ceste
Zdroj: semmelrock.sk

Už viackrát ste si mohli na našom webe všimnúť články o úspešných firmách z nášho mesta. Aj článok, ktorý práve čítate, bude venovaný jednej z nich. Nebude však len o nadnárodnej spoločnosti Semmelrock Stein+Design. Dočítate sa v ňom aj o zaujímavej príležitosti pre firmy či živnostníkov z nášho mesta.

Nová vzorková záhrada

Spoločnosť Semmelrock Stein+Design zverejnila výzvu na predkladanie ponúk na revitalizáciu a údržbu vzorkovej záhrady v Seredi s rozlohou 4 000 m2. Presne tú, okolo ktorej ste už išli tisíckrát po Trnavskej ceste v Seredi. Naskytuje sa tak príležitosť na zmenu a skrášlenie tejto časti nášho mesta.

Konkurencia bude určite veľká a vyhrať môže iba jedna ponuka, no my pevne veríme, že sa do tejto výzvy zapojí čo najviac seredských firiem či živnostníkov. Nielen preto, aby to ostalo obrazne povedané „doma“, ale tiež preto, že práve táto výzva môže byť pre niekoho z nášho mesta jedinečnou príležitosťou zažiariť a ukázať svoje profesionálne služby.

Ponuky je potrebné predložiť elektronicky do 15. decembra 2020 (vrátane). Ak vás táto ponuka zaujala, mali by ste sa teda čím skôr pustiť do prípravy ponuky.

Zdroj: semmelrock.sk

Z celého Slovenska si vybrali práve Sereď

Spoločnosť Semmelrock Stein+Design určite poznáte. V našom meste sídli už od roku 2000 a zaujímavosťou je, že z celého Slovenska si táto obrovská spoločnosť vybrala práve Sereď. Spoločnosť pôsobí v 7 krajinách – na Slovensku (Sereď), v Čechách, Maďarsku, Poľsku, Chorvátsku, Rumunsku a Bulharsku. A tiež distribučnými závodmi v Slovinsku, Srbsku, v Bosne a Hercegovine, v Čiernej Hore a Macedónsku. Firma spolu zamestnáva okolo 900 pracovníkov a má 14 výrobných prevádzok.

Už viac ako 60 rokov presadzuje firma Semmelrock Stein+Design vďaka náročnému dizajnu, technickému know-how a najmodernejším výrobným technikám nové trendy a štandardy v oblasti výroby betónových výrobkov. Tým sa v regióne strednej a východnej Európy (CEE) etablovala na popredného dodávateľa vysokohodnotného spevňovania plôch.

Zdroj: semmelrock.sk

Produkty spoločnosti Semmelrock Stein+Design boli požité aj pri renovácii Námestia Slobody

Revitalizácia a údržba vzorkovej záhrady

Ak vlastníte, alebo ste súčasťou spoločnosti, ktorá by sa mohla do tejto výzvy zapojiť, tak čítajte ďalej. A ak náhodou poznáte niekoho z tejto oblasti, tak mu určite dajte vedieť. Môže to byť totiž jedinečná príležitosť v podnikaní. Vzorková záhrada sa totiž nachádza pri vysoko frekventovanej hlavnej ceste, po ktorej prejdú denne tisíce ľudí. Čo môže byť ešte lepšia reklama ako vlastná práca hneď pri vstupe do mesta.

Konkrétne teda ide o revitalizáciu a údržbu vzorkovej záhrady v Seredi s rozlohou 4 000 m2. Presná adresa, kde nájdete nielen samotnú záhradu, ale aj administratívne priestory spoločnosti, je Trnavská cesta 3728. Obliadka záhrady je možná kedykoľvek, nakoľko ide o verejne prístupnú plochu.

Pre spoločnosť Semmelrock Stein+Design je táto záhrada veľmi doležitá, nakoľko v nej zákazníci môžu vidieť realizácie terás, záhradných chodníkov, vchodov do domu a ďalšie nápady na využitie betónových výrobkov v dome či záhrade.

Taktiež si môžu pozrieť príklady na použitie palisád, obrubníkov, ohraničení a schodov. Vo vzorkovej záhrade môžete pozerať, porovnávať aj vyskúšať na dotyk, ktorá dlažba sa najlepšie hodí do vašej záhrady a ktorá farba sa vám páči najviac.

Táto myšlienka musí byť zachovaná aj pri novom návrhu realizácie, preto je veľmi dôležité myslieť aj na vyššie spomenuté aspekty.

Zdroj: semmelrock.sk

Kroky zapojenia sa do výzvy s ponukou

Všetky potrebné informácie nájdete v nižšie priložených dokumentoch, ktoré si stiahnete jedným kliknutím. Čo sa nám však na samotnej výzve páči, je zachovanie zelene v čo najväčšom rozsahu, takže krásne vyrastené stromy či okrasné kríky by mohli zostať bez jediného výrezu.

Zeleň však nechcú len zachovať, ale aj vysadiť v novej podobe. Tu môžu uchádzači predstaviť svoj kreatívny návrh, ktorému sa nekladú žiadne medze. V prvom rade však ide o vzorkovú záhradu, preto by sa záujemcovia mali zamerať hlavne na využitie jednotlivých vzoriek betónových tvárnic a ich prepojenie s prvkami zelene.

Jednou z úloh bude aj posúdenie stavu a obnovy altánku, ktorý sa v záhrade nachádza. Taktiež by ste mali navrhnúť aj ďalšie formy a prvky záhradnej architektúry.

Okrem revitalizácie bude vybraná spoločnosť zabezpečovať aj celoročnú údržbu vzorkovej záhrady. Preto je dobré premyslieť si, ako zabezpečíte starostlivosť o vysadenú zeleň a jej kosenie či strihanie. Doležitá bude aj starostlivosť o výrobky spoločnosti Semmelrock Stein+Design, ako ich čistenie, zametanie či odstraňovanie prerastajúcej buriny.

Pamätajte, ponuky je potrebné predložiť elektronicky do 15. decembra 2020 (vrátane) na e-mailovú adresu kontaktnej osoby – andrea.zahumenska@semmelrock.com.

Predložená ponuka musí obsahovať:

  • návrh realizácie,
  • realizačný plán revitalizácie,
  • celoročný plán údržby,
  • rozpočet.

Dokumenty na stiahnutie

Zdroj: semmelrock.sk

Zdroj: semmelrock.sk

Zdroj: semmelrock.sk

Zdroj: semmelrock.sk

Článok vznikol v spolupráci so Semmelrock Stein+Design.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci so Semmelrock Stein+Design.
Zdieľať na Facebooku