04.03.2024, meniny má
5. decembra 2023

Stretnite Mikuláša v uliciach Serede už zajtra podvečer. Na konci svojej cesty slávnostne rozsvieti vianočný stromček

Stretnite Mikuláša v uliciach Serede už zajtra podvečer. Na konci svojej cesty slávnostne rozsvieti vianočný stromček
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Mikuláš je dedko starý, vie on robiť veľké čary. Nadelí nám radosti, čižmu plnú sladkostí. Sviatok sv. Mikuláša je obľúbený predovšetkým u detí. Tie sa v tento deň tešia z obdarovania sladkosťami a rôznymi maličkosťami.

Zvykom je očistiť si topánky a dať ich večer do okna či na ľahko dostupné miesto, Mikuláš predsa nebude chodiť po celom dome, keď má na starosti také veľké množstvo detí. Ráno, pokiaľ bol spokojný so správaním počas celého roka, si každé dieťa nájde nejaké milé prekvapenie.

Čarovný Mikuláš

Podľa najnovších informácií z overených zdrojov Mikuláš ani v tomto roku na seredské detičky nezabudol. Mesto Sereď v spolupráci s domom kultúry a spoločnosťou Hudram srdečne pozývajú v utorok 6. decembra 2022 na akciu Mikuláš na cestách.

Tá bude ukončená slávnostným rozsvietením vianočného stromčeka na Námestí slobody. Predchádzať tomu ale ešte bude cesta Mikuláša so svojimi pomocníkmi cez ulice nášho mesta. Všetci budú mať možnosť pozdraviť sa s nimi na tejto trase:

reklama
  • 16.30 hod. parkovisko na Komenského ulici pri CZŠ,
  • 16.45 hod. na ul. M. R. Štefánika pred OD Jednota,
  • 17.00 hod. príchod na Námestie slobody a rozsvietenie stromčeka.
Vítané sú všetky deti, ktoré túžia po stretnutí s naozajstným Mikulášom. Zoberte deti na večernú prechádzku a zvítanie sa so samotným Mikulášom. Budú určite šťastné a unavné, čo ocenia aj rodičia.
mikuláš

Zdroj: Mgr. František Čavojský, riaditeľ DK Sereď

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroje: seredsity.sk, Dom kultúry Sereď
Zdieľať na Facebooku