24.04.2024, meniny má
29. júla 2019

Takto sa rodila prvá výhra ŠKF iClinic Sereď v novej sezóne. Pozrite si prvé seredské góly v lige

Hráči ŠKF iClinic Sereď nastupovali na svoj druhý ligový zápas proti tímu zo Senice. Prognózy zápasu nám napovedali, že pôjde o vyrovnaný duel, kde sa miska váh môže preklopiť na ktorúkoľvek stranu. Všetko naznačovalo tomu, že sa tento zápas skončí remízou, no o víťazstve seredského mužstva sa rozhodlo až v samotnom závere zápasu.

Mužstvo Serede si v minulom kole pripísalo nešťastný štart do novej sezóny v podobe prehry 2:0 proti Spartaku Trnava. Hráči nášho klubu po skvelých výsledkoch z prípravy predviedli nie moc dobrý výkon. Naopak Senica minulý víkend zažila víťazné otočenie zápasu proti AS Trenčín, ktorý doma zdolala 3:1.

ŠKF iClinic Sereď – FK Senica 2:1

Hneď od začiatku zápasu sa oba tímy snažili ohrozovať brány súpera nebezpečnými strelami, ktorým chýbalo naozaj málo, aby skončili v sieti. V 8. minúte veľmi nebezpečne hlavičkoval seredský útočník Špehar. O päť minút neskôr sa peknou a nebezpečnou strelou prezentoval útočník Senice Eneji Moses, no ani táto príležitosť neskončila gólom.

Autor: Štefan Hubinák

Na prvý gól zápasu si diváci museli počkať až do druhého polčasu. Konkrétne do 58. minúty, kedy po štandardnej situácii otvorila skóre domáca Sereď. Gól sa zrodil po centri Clébera, kedy sa hlavou presadil stopér Djiby Ba. Hostia dokázali odpovedať bleskovou rýchlosťou a vyrovnali z penalty hneď o minútu neskôr v 59. minúte.

V závere zápasu boli aktívnejší práve naši hráči, ktorí mali loptu častejšie na kopačkách. V 87. minúte sa podarilo na pravom krídle presadiť seredskému útočníkovi Špeharovi, ktorý fantastickou prihrávkou našiel pred prázdnou bránou striedajúceho Filipa Pankarićana, ktorý nezaváhal a loptu poslal do siete.

Hráčom Serede gratulujeme a spoločne s nimi sa tešíme zo zisku prvých troch bodov. Zápas navštívilo 425 divákov a rozhodovali ho Erik Gemzický, Radoslav Bobko a Pavel Jánošík. Na videu nižšie si môžete pozrieť tie najzaujímavejšie momenty zápasu.

Zdroj: Fortunaliga.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.