20.06.2021, meniny má
13. mája 2021

Tento víkend v Seredi už neprebehne antigénové testovanie. Otestovať sa môžete dať len na Trnavskej ceste

Tento víkend v Seredi už neprebehne antigénové testovanie. Otestovať sa môžete dať len na Trnavskej ceste
Zdroj: roche.sk/seredsity.sk
reklama

Mesto Sereď pripravovalo od začiatku núdzového stavu víkendové testovanie pre ľudí, ktorí potrebovali potvrdenia o negatívnom výsledku do práce. Toto potvrdenie sa takisto vyžadovalo v niektorých prevádzkach alebo službách. Každý víkend, neskôr už len soboty, boli pripravené odberné tímy a testy sa vykonávali na viacerých miestach.

V poslednom čase bolo víkendové testovanie určené predovšetkým pre rodičov detí, ktoré nastupovali do škôl a škôlok, pre potreby zamestnancov na cestu do práce či pre návštevy prevádzok a rôznych služieb.

57-tisíc testov za štyri mesiace

Nakoľko už však nie je taký vysoký počet pozitívnych na koronavírus, antigénové testovanie ktoré bolo každý víkend sa v Seredi tento víkend už neuskutoční. Kto potrebuje test, môže sa dať otestovať na Trnavskej ulici.

Pôvodne mesto zriadilo odberné miesta pre potreby obyvateľov, pre svojich zamestnancov, najmä opatrovateľky a mestskú políciu, ale aj pre potreby mestom zriadených škôl. Od 8. januára 2021 sa v našom meste za štyri mesiace počas 35 testovacích dní vykonalo vyše 57-tisíc AG testov.

V našich odberných miestach sa vystriedali desiatky dobrovoľníkov – zdravotníci, administratívna pomoc pri vypisovaní evidencie či certifikátov, ale aj koordinátori. Celú logistiku a dozor pri testovaní zabezpečovali zamestnanci mesta vrátane mestskej polície. Okrem toho sú členovia krízového štábu nášho mesta vďační mnohým darcom, z ktorých vynikajú AMAZON a I.D.C. Holding, a.s..

Prednosta mesta Tibor Krajčovič sa vyjadril: „Nedá sa nespomenúť Gitku a jej kolektív so zabezpečením stravy pre odberné tímy či Silviu s jej pravidelnými koláčikmi počas každej soboty. Spoločne veríme, že niečo podobné už nebudeme v budúcnosti nikdy potrebovať. Samozrejme, získanými skúsenosťami a databázou dobrovoľníkov sme pripravení byť nápomocní pri riešení problémov s pandémiou COVID-19.“

V prípade potreby sa v Seredi môžete dať otestovať na odbernom mieste Phoenix Corp. na SAD – Trnavská cesta s možnosťou rezervácie na korona.gov.sk.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: Krízový štáb mesta Sereď
Zdieľať na Facebooku