03.03.2021, meniny má
15. septembra 2020

Trnavská nemocnica rekonštruuje priestory pre nové oddelenie magnetickej rezonancie. Pripravené by malo byť už začiatkom budúceho roka

Trnavská nemocnica rekonštruuje priestory pre nové oddelenie magnetickej rezonancie. Pripravené by malo byť už začiatkom budúceho roka
Zdroj: pixabay.com/fntt.sk
reklama

Trnavský informačný portál trnava-live.sk nedávno priniesol informáciu, podľa ktorej sa nemocnica v Trnave dočká vlastného oddelenia MRI. Fakultnú nemocnicu v Trnave bezpochyby často navštevuje aj väčšina Seredčanov. Preto je nové oddelenie magnetickej rezonancie veľmi dobrou správou aj pre nás. Obzvlášť keď to znamená, že pacienti sa kvôli tomuto vyšetreniu nebudú musieť presúvať do iných súkromných nemocničných zariadení.

Prvé zariadenie MRI v Trnave, ktoré bude patriť nemocnici

Celkovo sa v Trnave doteraz nachádzali dva prístroje na vyšetrenie magnetickou rezonanciou, a to na súkromných pracoviskách. Jedno sa nachádza v priestoroch Mestskej polikliniky na Starohájskej ulici a druhé vo fakultnej nemocnici. Samotná trnavská nemocnica doteraz nevlastnila žiadne pracovisko magnetickej rezonancie. To by sa však už čoskoro malo zmeniť, keďže pribudne tretie oddelenie magnetickej rezonancie, tentoraz priamo pod patronátom nemocnice.

„Samotný prístroj je už vysúťažený a bude ho dodávať spoločnosť Siemens. Pred samotnou inštaláciou magnetickej rezonancie vo FN Trnava je potrebné vykonať aj stavebné a rekonštrukčné úpravy. Nové pracovisko vznikne v priestore, ktorý v súčasnosti slúži ako zasadacia miestnosť,“ uviedol pre live-trnava.sk referent pre vzťahy s verejnosťou Fakultnej nemocnice v Trnave Matej Martovič.

Zdroj: pixabay.com

MRI už začiatkom budúceho roka

Fakultná nemocnica v Trnave vyhlásila už koncom augusta súťaž na zhotoviteľa stavebných úprav v predpokladanej hodnote 350-tisíc eur. V súčasnosti sa pripravuje rekonštrukcia priestorov v Pavilóne chirurgických disciplín, kde by malo byť umiestnené nové oddelenie magnetickej rezonancie. Tento pavilón sa nachádza na ulici Andreja Žarnova a rekonštrukčné práce by mali trvať najviac štyri mesiace. Je tak pravdepodobné, že nová magnetická rezonancia bude spustená už začiatkom roka 2021.

Potom, čo sa trnavská nemocnica stala prvou na Slovensku, ktorá ponúka virtuálnu prehliadku pôrodnice pre budúce mamičky, opäť prichádza s ďalšou inováciou. Sme radi, že nemocnica stále napreduje a prináša moderné technologické prístroje, čím zvyšuje aj komfort a spokojnosť svojich pacientov.

Zdroj: pixabay.com

Zdroj: pixabay.com

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: trnava-live.sk
Zdieľať na Facebooku