05.08.2020, meniny má
reklama
28. novembra 2019

Trnavská nemocnica spustila online objednávanie. Chceli by online systém u lekárov aj Seredčania?

Trnavská nemocnica spustila online objednávanie. Chceli by online systém u lekárov aj Seredčania?
Zdroje: fntt.sk/pinterest.com
reklama

Všetci veľmi dobre vieme, že návšteva lekára je v dnešnej dobe niekedy doslova boj. Ľudia čakajú pred zamknutými zariadeniami od skorých ranných hodín, aby u lekára nemuseli stráviť celý deň. Väčšina oddelení v súčasnosti funguje buď na poradové lístky, alebo poradie pacientov určuje lekár. V neďalekej Trnave sa však dejú veľké zmeny k lepšiemu.

Objednať sa môžete priamo z domu

Hneď tri kliniky Fakultnej nemocnice Trnava zaviedli revolučnú novinku. Ide o online objednávanie, ktoré umožňuje pacientom objednať sa na vyšetrenie cez internet. Po novom sa tak budú môcť priamo z domu objednať pacienti rádiologickej, onkologickej kliniky a kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny. Cieľom nemocnice je postupné zavádzanie systému aj na ostatné pracoviská. Objednávanie funguje cez webovú stránku www.objednatvysetrenie.sk alebo prostredníctvom stránky www.fntt.sk v sekcii Pre pacientov.

„Priemerný čas čakania na mamografické a ultrasonografické vyšetrenie je cez online objednanie do 7 pracovných dní. Sme s ním spokojní my aj pacienti.“ Primár rádiologickej kliniky Andrej Klepanec.

Výhody online objednávania

Tento systém výrazne skracuje čakaciu dobu pacientov a prináša presný prehľad o voľných termínoch na vyšetrenie. Pacienti sa tak na vyšetrenie môžu objednať z pohodlia domova a online systém vyhovuje aj personálu nemocnice. Online objednávanie je bezplatné a nemusíte sa ani nikde registrovať. Po zadaní telefónneho čísla vám príde bezplatná SMS správa s kódom na potvrdenie objednávky. Systém deň pred vyšetrením upozorní pacienta prostredníctvom bezplatnej SMS na termín a čas vyšetrenia. Online objednávanie mohlo byť zavedené aj vďaka podpore Trnavského samosprávneho kraja.

My jednoznačne dávame tejto novinke palec hore a sme si viac než istí, že rovnaký systém by sa uchytil aj v Seredi. Väčšina pacientov v našom meste by takéto objednávanie určite zvládla. Pre starších ľudí by to bolo pravdepodobne veľmi nepraktické, no snáď by sa našiel niekto mladší z rodiny alebo blízkych, kto by im s tým pomohol. Nezabudnite nám do komentárov napísať váš názor na objednávanie online.

zdroj: pinterest.com

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: trnava.dnes24.sk, trnavskyhlas.sk
Zdieľať na Facebooku