19.04.2024, meniny má
10. júna 2019

Tropické horúčavy zasiahnu aj Sereď. Teploty sa dostanú až na hranicu 34 stupňov Celzia

reklama

Všetci milovníci horúcich letných dní si tento týždeň prídu na svoje. Od dnešného pondelka 10. júna do stredy 12. júna vystúpi v nižších polohách teplota vzduchu v popoludňajších hodinách na 26 ºC až 33 ºC vo štvrtok a piatok dokonca na 28 až 34 stupňov Celzia. Čakajú nás teda naozaj tropické horúčavy, na ktoré sme v tomto dátume neboli zvyknutí.

Veľmi teplo bude v našom meste aj v noci a minimálna teplota nad ránom pri východe slnka bude od pondelka do piatka väčšinou na úrovni 18 až 12 stupňov Celzia, v dolinách bude spočiatku miestami okolo desať stupňov Celzia. Na juhu môže byť vo štvrtok a v piatok ranné minimum až okolo 20 stupňov Celzia.

Počas budúceho týždňa čaká Slovensko veľa tropických dní po sebe. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti. Teplotne nadnormálne počasie na Slovensku prevláda podľa SHMÚ už od začiatku júna, ale tento týždeň sa ešte výraznejšie oteplí.

Prosíme všetkých Seredčanov, aby počas týchto dní pravidelne dodržiavali pitný režim a aby všetky namáhavé aktivity smerovali buď na ranné alebo večerné hodiny. Tí, ktorí máte v rodinnách dôchodcov a malé deti, dávajte pozor, či sú dostatočne chránení pred slnečnými lúčmi a či počas dňa prijímajú dostatok tekutín.

reklama

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: TASR, Slovenský hydrometeorologický ústav, hnonline.sk
Zdieľať na Facebooku