24.06.2024, meniny má
10. júna 2024

Už tento piatok sa na Námestí slobody bude športovať. Príďte sa pozrieť na Sereď Teqball Open a vyskúšať si tento nový moderný šport

Už tento piatok sa na Námestí slobody bude športovať. Príďte sa pozrieť na Sereď Teqball Open a vyskúšať si tento nový moderný šport
Zdroje: seredsiy.sk/teq.sk
reklama

Poznáte teqball? Ide o inovatívny šport, ktorý v zahraničí naberá na popularite obrovskou rýchlosťou. Teqball vznikol len pred pár rokmi v Maďarsku. Typický je preňho zaoblený stôl, ktorý si už čoskoro budú môcť na Námestí slobody obzrieť aj Seredčania.

V našom meste sa budú konať dva turnaje v tomto zaujímavom športe, ktoré by si nemal nechať ujsť žiaden športový nadšenec. V piatok 14. júna 2024 v čase od 9.00 do 12.00 hod. si sily zmerajú deti na Mládežníckom turnaji škôl v kategóriách singles a doubles.

Od 13.00 do 16.00 hod. si teqball bude môcť vyskúšať aj široká verejnosť a od 16.00 do 19.00 hod. začne Turnaj pre začiatočníkov aj skúsených v kategóriách singles a doubles (muži, ženy aj zmiešané tímy).

reklama

Aké sú pravidlá teqballu?

Pokiaľ ste videli zábery tréningu futbalistov so špeciálnym ohnutým stolom, išlo práve o tento šport. Jeho účelom je zlepšenie techniky, koncentrácie a vytrvalosti. Ďalej sú k nemu potrebné futbalové lopty, ktoré sa nesmú dotknúť rovnakej časti tela dvakrát za sebou.

Jedným zo základných princípov hry je aj zákaz dotknúť sa stola. Lopta sa podľa pravidiel musí vrátiť na súperovu stranu stola tak, aby sa hráč lopty dotkol najviac trikrát.

Teqball je bezkontaktný šport, pri ktorom nehrozí zranenie, navyše je výbornou alternatívou v časoch sociálneho odstupu. Sme hrdí na to, že je jedným z najinkluzívnejších športov súčasnosti propagujúci rodovú rovnosť a možnosť športovej realizácie aj pre parašportovcov,“ povedal pre Olympic prezident Slovenskej teqballovej federácie Artur Beneš.

Zdroj: teq.sk

Zdroj: teq.sk

Zdroj: teq.sk

Zdroj: teq.sk

Zdroje: teq.sk, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku