24.06.2024, meniny má

V Seredi sa bude konať piaty ročník Behu Nádeje. Prídete si zabehať a pomôcť aj vy?

6. júla 2018
6. júla 2018

V Seredi sa bude konať piaty ročník Behu Nádeje. Prídete si zabehať a pomôcť aj vy?

reklama

Beh Nádeje organizuje POMOCNÍČEK už po piatykrát. Z malého miestneho behu sa stalo známe športové podujatie v našom regióne. Každoročne prídu bežci z mnohých okolitých, ale i vzdialenejších miest. Podľa chuti a bežeckých schopností si môžete vybrať 11 km hlavný beh alebo 5,5 km hobby beh.

Trať prechádza lesíkmi v okolí ramien Váhu a po asfaltovej cyklotrase na hrádzi. Každý bežec v štartovnom balíčku dostane kvalitné bežecké tričko a štartovné číslo s čipom. Výsledok je regulérne zmeraný časomierou. V jednotlivých kategóriách sú ocenení prví traja bežci. Hosťom Behu Nádeje bude známy tréner Jany Landl, ktorý bežcov rozcvičí pred náročným pretekom.

Autor: Pomocníček

Počas podujatia si prídu na svoje aj deti, pre ktoré je pripravený Detský beh s maskotmi, ktorý je rozdelený do vekových kategórií. Tešiť sa môžete aj na detské predstavenie a rôzne atrakcie.

reklama

Samozrejme, nie je každý tak športovo zdatný, aby sa mohol popasovať s niekoľko kilometrovou trasou, preto je pre rodiny s deťmi pripravená rekreačná Cajglovačka. Ide o nesúťažnú cyklistický disciplínu, pri ktorej je najdôležitejšia radosť zo spoločne stráveného času a dobrý pocit z pomoci.

Autor: Pomocníček

Autor: Pomocníček

Prvýkrát  sú v rámci tohto športového dňa organizované aj cyklistické preteky pod záštitou Cyklistického klubu AB v Seredi.

Každý, kto sa zúčastní Dňa Nádeje, prispeje zaplatením štartovného na plnenie cieľov občianskeho združenia POMOCNÍČEK. V tomto roku bude pomoc deťom so špeciálnymi potrebami premenená na vybudovanie ďalšieho rehabilitačného centra v Seredi. Veľká rekonštrukcia a vybavenie si vyžaduje nemalé finančné prostriedky, preto je teraz prioritou združenia sústreďovať financie týmto smerom. Súčasne fungujúce Denné Centrum POMOCNÍČEK, ako aj to novovznikajúce, bude miestom, kde budú môcť deti s viacnásobným znevýhodnením v príjemnom prostredí pod vedením odborníkov dosahovať svoje malé a pritom tak veľké pokroky.

Autor: Pomocníček

Tešíme sa na všetkých účastníkov! Všetky info nájdete na behnadeje.sk a pomocnicek.sk.   

Občianske združenie POMOCNÍČEK zo Serede bolo založené v roku 2012 s cieľom pomáhať deťom so zdravotným znevýhodnením. Deťom, ktoré nemali to šťastie narodiť sa zdravé a od prvých dní svojho života si musia každý maličký pokrok vybojovať. POMOCNÍČEK pomáha rodinám už od svojho vzniku predovšetkým finančne, no príležitostne aj vecnými darmi, poradenstvom či obyčajným vypočutím a porozumením. Aby mohol POMOCNÍČEK plniť svoj hlavný cieľ – pomáhať a podporovať, organizuje rôzne podujatia a realizuje rôzne projekty. Jedným z kľúčových podujatí je nadchádzajúca športovo – charitatívna akcia Beh Nádeje.

Autor: Pomocníček

Zdieľať na Facebooku