17.05.2021, meniny má
11. apríla 2021

Veková hranica opäť klesla. Na očkovanie sa môžu prihlásiť už aj ľudia od 45 rokov

Veková hranica opäť klesla. Na očkovanie sa môžu prihlásiť už aj ľudia od 45 rokov
Zdroj: sme.sk/europa.eu
reklama

Veková hranica pre záujemcov o očkovanie opäť klesla. Od sobotného popoludnia sa na Slovensku rozširuje okruh ľudí, ktorí sa môžu prihlásiť do čakárne na očkovanie proti COVIDu. Ľudia od 45 do 60 rokov, ktorí sa chcú zaočkovať proti novému koronavírusu, budú mať už v nedeľu (11. 4.) možnosť dať sa zaočkovať v niektorých vakcinačných centrách. 

Rozhoduje vek

O tom, ako a za aký čas budete pripustení k vakcinácii, rozhoduje hlavne váš vek. Ďalším faktorom je napríklad dostupnosť vakcinačných centier a ich kapacita.

„V závislosti od voľných kapacít môžu dostať pozvánku na očkovanie s možnosťou na nedeľu tí, ktorí sa zaregistrujú v sobotu do 19.00 hod. Naďalej však platí, že nerozhoduje rýchlosť registrácie, ale výlučne vek zaregistrovaných záujemcov a dostupné kapacity v nimi zvolených očkovacích centrách,“ uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Pre osoby v tejto vekovej kategórii je vyhradená vakcína od spoločnosti AstraZeneca. Osoby staršie ako 60 rokov sa na Slovensku očkujú vakcínou od spoločnosti Moderna a Pfizer/BionNTech.

Očkovanie aj v nedeľu

Záujemcovia o očkovanie od 45 do 60 rokov dostali už dnes možnosť dať sa zaočkovať v niektorých vakcinačných centrách. Očkujú ich tak v závislosti od voľných kapacít. Dostali pozvánku iba v tom prípade, ak sa zaregistrovali do soboty 19.00 h. Taktiež platilo, že nerozhodovala rýchlosť registrácie, ale výlučne vek zaregistrovaných záujemcov a dostupné kapacity v nimi zvolených očkovacích centrách.

zdroj: spravy.pravda.sk

Kde sú voľné kapacity pre 45+?

Voľné kapacity pre túto kategóriu sú v očkovacích centrách v Dolnooravskej nemocnici v Dolnom Kubíne, Strednej odbornej škole informačných technológií v Košiciach, Veľkokapacitnom očkovacom centre na Spojenej škole v Nitre, Poliklinike MarMedico v Novom Meste nad Váhom, Športovej hale Hotelovej akadémie v Prešove a vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Skalici a Žiare nad Hronom.

Ministerstvo zdravotníctva v spolupráci s partnermi zároveň otvorilo nové očkovacie centrá. Už odvčera sa záujemcovia cez stránku korona.gov.sk mohli prihlásiť na očkovanie aj do nových centier v Revúcej, Veľkom Krtíši a Starej Ľubovni. Centrum v Revúcej je už otvorené, v Starej Ľubovni sa otvára 13. apríla a vo Veľkom Krtíši 15. apríla.

Na Slovensku sa do soboty aplikovalo 1 116 286 očko­vacích látok, prvú dávku vakcíny dostalo 829 688 ľudí, druhú dávku 286 598 osôb.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: spravy.pravda.sk
Zdieľať na Facebooku