22.10.2020, meniny má
15. októbra 2020

Za včera pribudlo 1 929 nakazených koronavírusom. To najmenej, čo môžeme teraz robiť, je nosiť rúško

Za včera pribudlo 1 929 nakazených koronavírusom. To najmenej, čo môžeme teraz robiť, je nosiť rúško
Zdroj: seredsity.sk/Michal Dinga
reklama

Skoro každý deň prekonávame nárastom pozitívnych rekord. Dnes hlási rekord ako Česko, tak i Slovensko. Na Slovensku laboratóriá za včera pretestovali 12 502 vzoriek. Z nich sa 1 929 ukázalo ako pozitívnych. To najmenej, čo môžeme aj naďalej pre spoločnosť robiť, je nasadiť si rúško.

Sme iba dva týždne za Českom

Ako informuje na sociálnej sieti Facebook premiér Igor Matovič, oproti minulému týždňu ide až o 63-percentný nárast. Podľa premiéra a výpočtov sme v rámci pandemickej situácie iba 14 dní za Českom. U našich susedov, v Českej republike, zároveň prezident Českej lekárskej komory Milan Kubeka vyhlásil nasledovné stanovisko. Doslova prosí českých lekárov a všetky české lekárky, ktorí odišli do zahraničia, aby sa urýchlene vrátili domov a pomohli českému zdravotníctvu.

Noste rúška aj naďalej

„Verím, že vy ste iní a záleží vám na živote a zdraví kohokoľvek cudzieho viac ako na vašom dočasne obmedzenom práve ísť si sadnúť do baru, reštaurácie či ľudskom práve ísť si zacvičiť do fitka,“ píše premiér Matovič vo svojom nedávnom statuse.

A naozaj, obmedzenia sú chvíľkové, dajú sa pretrpieť. Chceme na vás aj my apelovať, aby ste aspoň ohľaduplne nosili rúško. Mysleli na ostatných ľudí, na ich rodiny, na tom, že aj chvíľkovým nenosením rúška v spoločnosti dokážete ohroziť niekoho iného.

Nikdy neviete, kto má aké autoimunitné choroby, aké zdravotné problémy v rodine, kto má malé dieťa a podobne. Je to len pár sekúnd, nasadiť si rúško a vydezinfikovať si ruky. Buďme voči sebe tolerantní a ohľaduplní. 

Dva rekordy: 1 929 ľudí pri 12 502 testoch, to je naďalej dramatický rast – 63% voči minulému týždňu.Toto sú foto (hn)…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Štvrtok 15. októbra 2020

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: refresher.sk
Zdieľať na Facebooku