17.05.2021, meniny má
4. novembra 2020

Zaujíma vás história nášho mesta? Cestovateľ Pavol Jemala natočil nové video o Seredi

Zaujíma vás história nášho mesta? Cestovateľ Pavol Jemala natočil nové video o Seredi
Zdroj: Sereď - dejiny mesta/IG seredsity.sk
reklama

Sereď sa môže pýšiť naozaj bohatou históriou, ktorá je nevyčerpateľnou studňou zaujímavých informácií. Prinášame vám skvelé video o minulosti nášho mesta, no nájdete v ňom aj postrehy z oblasti cestovného ruchu.

Potulky po Slovensku ako ich nepoznáte

Autorom spomínaného videa je Pavol Jemala, ktorý sa vo voľnom čase venuje svojmu YouTube kanálu SLOVENSKO ZDOLA. Všetky videá natáča a spracováva sám, za čo ho naozaj oceňujeme. Nájdete tam mnoho tipov na výlety nielen v okolí, ale po celom Slovensku.

Tento zaujímavý kanál vám určite pomôže v objavovaní nových, možno menej známych, kútov našej malebnej krajiny. Obsahom kanála sú sakrálne pamiatky, hrady a zámky, zrúcaniny, mestá a obce, prírodné zaujímavosti, turistika, kúpanie, kúpele, architektonické zaujímavosti, múzeá, galérie, potulky na bicykli, ľudové tradície, festivaly a výstavy.

„Neviete, čo s voľným časom? Kam s deťmi na výlet? Radi spoznávate regióny Slovenska? Práve preto som sa rozhodol vytvoriť na YouTube kanál pod názvom – SLOVENSKO ZDOLA, ktorý by mal poslúžiť záujemcom o cestovanie po našej vlasti,píše na svojom YouTube kanáli.

Takmer 25-minútové video o našom meste predstavuje Sereď od prvej písomnej zmienky až po súčasnosť. Môžete sa tak v krátkom časovom úseku dozvedieť moho zaujímavých informácií o konskej železnici, vzniku jednotlivých podnikov v meste, o histórii a premenách kaštieľa a zámockého parku, kostole sv. Jána Krstiteľa, o mestskom múzeu, spoznáte sochy a pamätníky v meste, Gymnázium Vojtecha Mihálika či budovu mestského úradu.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: youtube.com/SLOVENSKO ZDOLA, foto: VRABCOVÁ, E. a R. PETROVIČ. Sereď : dejiny mesta. Sereď: Mesto Sereď, 2002. ISBN 80-968022-3-2
Zdieľať na Facebooku