08.12.2023, meniny má
14. novembra 2023

Zažite magický advent v Trnave. Čakajú na vás skvelé koncerty, vynikajúci punč a príjemná vianočná atmosféra

Zažite magický advent v Trnave. Čakajú na vás skvelé koncerty, vynikajúci punč a príjemná vianočná atmosféra
Zdroj: Trnavské rádio/obecne-noviny.sk
reklama

Príjemná atmosféra, vôňa vianočného punču, všade znejúca vianočná hudba …áno, už o chvíľku nás čaká advent. Mesto Trnava si pripravilo aj tento rok tradičný vianočný advent, ktorý bude dýchať tou správnou atmosférou.

Vianočné trhy spolu s kultúrnymi vystúpeniami štartujú už koncom novembra. Máte sa na čo tešiť. O programe informoval Trnavský hlas.

Čarovný advent v Trnave

Advent v Trnave otvorí v piatok 24. novembra v srdci Trnavy, na Trojičnom námestí svojim koncertom Katka Koščová. Zároveň sa symbolicky rozsvieti vianočný stromček, ktorý bude naozaj krásny ako po minulé roky.

Počas celého adventu, ktorý potrvá do Vianoc budú hudbou spríjemňovať vianočné trhy aj Martin Harich, Funny Fellows, Balkansambel, Puding pani Elvisovej, Fragile, Bukasový masív, Teri Čikoš, ale aj domáce Duo Live Guitars či írsky Trnavčan Graeme Mark Donaldson, vynikajúci pesničkár Ľubomír Konečný so skupinou LPS a ďalší.

reklama

V piatok 24. novembra sa na Trojičnom námestí a Hlavnej ulici začína aj predaj v stánkoch, vianočné trhy potrvajú do piatku 22. decembra.

Zdroj: Trnavský hlas

Štyri adventné koncerty vo františkánskom Kostole sv. Jakuba v Trnave

V rámci cyklu Štyri adventné koncerty vo františkánskom Kostole sv. Jakuba v Trnave sa postupne publiku predstavia:

  • skupina Banda a ženská spevácka skupina Vranky z Nitry (nedeľa 3. decembra),
  • spevácky zbor Voci Allegre a Trnavský komorný orchester (nedeľa 10. decembra),
  • Ensamble Flair a BLAženky (nedeľa 17. decembra) a po sviatkoch,
  • vo štvrtok 28. decembra, Sima Magušinová so skupinou.

Príchod Mikuláša aj Stredoveké adventné trhy

Deťom sa určite rozžiaria očká príchodom Mikuláša na koči v utorok 5. decembra, ktorý bude sprevádzať koncert Mira Jaroša. Posledný víkend pred Vianocami sa môžete tešiť na Stredoveké adventné trhy.

“Príďte si na Mikulášske námesti od 15.-17. decembra odkusnúť trochu zo stredovekej rozprávky. Oplátky tu rozvoniavajú priamo z ohňa a vianočný čas stráži tajomný orloj, aby nešiel ani príliš rýchlo, ani príliš pomaly,” púta Mestské kultúrne stredisko – Zaži v Trnave.

Pódium na Trojičnom námestí bude už tradične patriť aj trnavským škôlkárom a školákom. Na nádvorí radnice to zasa budú Divadielka na radnici. Tento rok si zrejme poslednýkrát budeme môcť zahrať obľúbenú hru Škriatkovo kúzlo s prekvapením vo veži a malými zmenami na trase, ktoré určite príjemne prekvapia.

Zdroj: Trnavský hlas/Ján Král

Zdroje: Trnavský hlas
Zdieľať na Facebooku