05.12.2021, meniny má
14. novembra 2021

Zlatníctvo a starožitníctvo Gál je miesto plné nádherných vecí. Manželia Gáloví sa venujú rodinnému podnikaniu už 29 rokov

Zlatníctvo a starožitníctvo Gál je miesto plné nádherných vecí. Manželia Gáloví sa venujú rodinnému podnikaniu už 29 rokov
Zdroj: Elizabeth Gálová

Pravé starožitníctvo s citom pre túto ušľachtilú záľubu tak ľahko nenájdete. V mnohých prípadoch si ľudia mýlia starožitníctva, ktoré sú miestom, kde častokrát dýcha história, s obyčajnými záložňami.

Jedno také, z ktorého cítiť veľké nadšenie a dlhoročné podnikanie, máme aj v centre Serede. Nájdete ho hneď vedľa veľkého aj malého parku. Oproti Lidlu má svoj obchod rodina Gálových z Veľkej Mače, ktorá v našom meste úspešne podniká už dlhých 29 rokov.

Sympatickí manželia Alena a Tibor z Veľkej Mače vytvorili na rohu budovy miesto plné fascinujúcich predmetov a drahých šperkov, ktoré môžete kedykoľvek navštíviť. V prípade, že vás ponuka služieb, ktorá spája šperky so starožitnosťami, zaujme, nájdete ich na Námestí slobody 2, hneď pri vstupe do veľkého parku. 

Telefónny kontakt je 0905 468 591 alebo si viac informácií môžete prečítať na ich webeAk by ste sa chceli niečo opýtať alebo sa informovať o kúpe či založení predmetov, môžete tak urobiť aj prostredníctvom e-mailu na adresu alenatibor@gmail.com

zdroj: Elizabeth Gálová

Lokálne podnikanie už 29 rokov

Manželia kedysi začínali so starožitníctvom, no po rokoch sa k tomu pridalo aj zlatníctvo. Začínali ešte na Pekárskej ulici a po 16 rokoch sa presunuli na roh budovy vedľa veľkého parku.

V celom obchode vládne príjemná atmosféra a vybavenie predajne vám pripomína skôr útulnú izbu na zámku. Manželia Gáloví sa svojmu podnikaniu venujú s láskou a elánom už bezmála 30 rokov a v ich priestoroch je to naozaj cítiť.

Okrem toho však od nich môžete očakávať aj odborné rady a ústretový prístup pri akomkoľvek predmete, ktorý si so sebou na toto miesto prinesiete.

Zdroj: Elizabeth Gálová

Zlatníctvo je ich hlavnou službou už niekoľko rokov

V zlatníctve Gál nájdete aj ojedinelé kúsky šperkov, ktoré v iných alebo komerčných veľkoobchodoch zaručene nenájdete. V malom zlatníctve manželia spolupracujú aj s poprednými slovenskými zlatníckymi firmami.

Do ich ponuky sú zaradené napríklad šperky na mieru, retiazky, snubné prstene, ale aj rôzne náhrdelníky. Ponúkajú tiež službu gravírovania. Či už si chcete dať vygravírovať do svojho prsteňa či prívesku meno vašej lásky, dátum vášho prvého stretnutia, dátum svadby alebo čokoľvek iné, toto všetko pre vás vedia manželia Gáloví pripraviť.

Hlavnou náplňou ich 29-ročného podnikania sa stalo zlato a zlaté či iné šperky. Medzi služby, ktoré svojim klientom ponúkajú, patrí výroba šperkov, výmena a oprava šperkov, osádzanie drahých kameňov, ale aj výkup zlata. Okrem zlata však majú v ponuke aj unikátne strieborné šperky. Ak ste milovník striebra, prídete si tu na svoje takisto.

V ich ponuke nájdete dokonca aj exkluzívne diamantové šperky. Gravírovanie si môžete zvoliť ručné alebo laserové. Samozrejmosťou sú tiež svadobné obrúčky či kvalitné a originálne zásnubné prstene.

V prípade, že obľubujete zlaté šperky, určite vám Zlatníctvo Gál odporúčame navštíviť, nielen kvôli kvalitným produktom, ale aj kvôli ich dlhoročným znalostiam a skúsenostiam v tomto segmente.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Nie je starožitnosť ako starožitnosť

Manželom Gálovým učarovali staré veci plné skrytých príbehov, ktoré toho zažili naozaj mnoho. Aby sa vec stala starožitnosťou, nestačia na to iba „odslúžené roky“. Z väčšiny starých predmetov sa po čase stanú tak či tak „haraburdy“ a len zopár z nich možno označiť za hodnotné starožitnosti.

V obchode manželov Gálových máte pocit, že by ste tu našli aj Aladinovu lampu. Alena a Tibor Gáloví odjakživa inklinujú k starým veciam, preto je aj celý interiér obchodu ladený do starožitného štýlu. Všetky vkusné starožitné doplnky, umelecké predmety, mince, hodinky, príbory ponúkajú aj na predaj svojim zákazníkom.

Všetky predmety, ktoré tu nájdete, majú svoju hodnotu. Podľa ich slov sú všetky nadčasové, precízne prepracované, ale hlavne trvácne, aby mohli novým majiteľom slúžiť ešte mnoho ďalších rokov.

S ich pomocou a odporúčaniami si doma dokážete vytvoriť krásny históriou dýchajúci kútik, v ktorom si môžete po večeroch napríklad čítať knihy. 

Ďalšou službou, ktorú manželia ponúkajú, je rámovanie obrazov. Zarámujú akýkoľvek obraz do rôznych drevených alebo okrasných rámov, či už sú to puzzle alebo obrazy namaľované na plátne.

Zdroj: Elizabeth Gálová

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Pri založení vecí je diskrétnosť zaručená

V neposlednom rade vám manželia Alena a Tibor ponúkajú aj možnosť založiť vaše veci. Tejto služby sa nemusíte báť, ide naozaj o bežnú vec. Veľmi často sa stane, že ľuďom niečo doma len tak stojí na poličke, sadá na to prach a sami nevedia, čo s tým.

Takáto vec pritom môže mať vysokú hodnotu. Manželia Gáloví ponúkajú aj túto formu pomoci ľuďom, kedy poskytujú pôžičku za protihodnotu. Ich službou je aj pôžička podnikateľom pri rôznych podnikateľských obchodoch.

Preto sa naozaj nemusíte báť niečo založiť. Založiť tu môžete šperky (aj poškodené) alebo aj mobilné telefóny. Navyše tu máte zaručenú diskrétnosť. Záložňa ponúka na predaj hlavne použité zlaté a strieborné šperky a mnohé ďalšie zaujímavé predmety.

Neváhajte toto čarovné miesto navštíviť. Zaručujeme vám, že odídete s kvalitným kúskom či už šperku alebo so svojou vlastnou starožitnosťou, ktorej u vás doma vdýchnete „nový život“.

Zlatníctvo a starožitníctvo Gál nájdete na adrese Námestie slobody 2 hneď pri vstupe do veľkého parku. Telefónny kontakt je 0905 468 591 alebo si viac informácií môžete prečítať na ich webeAk by ste sa chceli niečo opýtať alebo sa informovať o kúpe či založení predmetov, môžete tak urobiť aj prostredníctvom e-mailu na adresu alenatibor@gmail.com

Zdroj: Elizabeth Gálová

Zdroj: Elizabeth Gálová

Zdroj: Elizabeth Gálová

Zdroj: Elizabeth Gálová

Zdroj: Elizabeth Gálová

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Elizabeth Gálová

Zdroj: Elizabeth Gálová

Zdroj: Elizabeth Gálová

Zdroj: Elizabeth Gálová

Zdroj: Elizabeth Gálová

Zdroj: Elizabeth Gálová

Článok vznikol v spolupráci so Zlatníctvo a starožitníctvo Gál.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci so Zlatníctvo a starožitníctvo Gál.
Zdieľať na Facebooku