17.08.2022, meniny má
16. septembra 2021

Zvieracie krematórium Magnólia je tu pre Seredčanov, ktorým zomrel domáci miláčik. Manželia, ktorí ho založili v neďalekej Kráľovej nad Váhom zabezpečia dôstojnú kremáciu vášho zvieratka

Zvieracie krematórium Magnólia je tu pre Seredčanov, ktorým zomrel domáci miláčik. Manželia, ktorí ho založili v neďalekej Kráľovej nad Váhom zabezpečia dôstojnú kremáciu vášho zvieratka
Zdroj: Krematórium Magnólia

V našom meste určite nájdeme stovky Seredčanov, ktorí za jedného z členov rodiny považujú aj svojho zveracieho miláčika. Či ide o psíkov, mačky, škrečkov, či iné zvieratá, láska, ktorú k nim cítime, je azda pri všetkých rovnaká. Tak ako pri ľudoch, aj pri zvieratách platí, že raz sa ich krásny život skončí a budeme sa s nimi musieť rozlúčiť.

Aj toto bol jeden z dôvodov, prečo sa manželia Michala a Marián rozhodli vybudovať zvieracie krematórium Magnólia, ktoré nájdete v Kráľovej nad Váhom. Vyštudovaní veterinári, ktorí zasvätili svoj život zvieratám, chceli dopriať všetkým majiteľom domácich miláčikov dôstojnú rozlúčku s ich zvieracím priateľom.

Počas niekoľkých rokoch veterinárnej praxe vnímali, že majitelia zosnulých miláčikov nemali častokrát možnosť svoje zvieratko dôstojne pochovať, respektíve jeho pozostatky museli zaniesť do kafilérie. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa rozhodli založiť jediné zvieracie krematórium s názvom Magnólia v našom regióne.

V prípade, že by ste potrebovali využiť ich služby, pokojne ich kedykoľvek kontaktujte na telefónnom čísle 0948 250 390 alebo emailom na krematorium@krematoriummagnolia.sk. Ďalšie kontakty či celú ponuku služieb nájdete na ich webe krematoriummagnolia.sk.

reklama

Zdroj: Krematórium Magnólia

Zdroj: Krematórium Magnólia

Najbližšie zvieracie krematórium pre Seredčanov

Ako sme spomínali vyššie, zvieracie krematórium Magnólia nájdete v obci Kráľová nad Váhom, ktorá je od nášho mesta vzdialená 17 kilometrov, čo je približne 20 minút jazdy. V súčasnosti je aktívnych ďalších sedem prevádzok ešte v Žiline, Košiciach, Senici, Nových Zámkoch, Jabloňovom, Zálesí a v Orechovej Potôni, takže Magnólia je k nášmu mestu jednoznačne najbližšie.

Michala a Marián mali veľmi blízky vzťah ku zvieratám už od útleho detstva, čo sa následne prejavilo počas celého ich života. Či už počas štúdia veteriny, alebo v začiatkoch ich podnikania. Krematórium začalo svoju činnosť oficiálne 27. decembra 2019 a od tej doby už pomohli stovkám majiteľom zosnulých zvieratiek s ich dôstojnou kremáciou.

Okrem samotnej kremácie však do ich ponuky patria aj rôzne spomienkové predmety, ktoré uchovajú popol vášho zvieratka. Ide o rôzne urny, pamiatkové šperky, pamiatkové predmety alebo aj náhrobné kamene. Krematórium Magnólia navyše disponuje pietnou miestnosťou, kde má majiteľ možnosť sa so svojím zvieratkom individuálne rozlúčiť. Často sú na mieste prítomní viacerí členovia rodiny. V krátkej dobe taktiež plánujú zahájiť organizáciu obradov poslednej rozlúčky.

Zdroj: Krematórium Magnólia

Zdroj: Krematórium Magnólia

Zabezpečia aj prevoz pozostatkov

Medzi ponúkané služby, ktoré nájdete na ich webe krematoriummagnolia.sk, patrí aj možnosť prevozu pozostatkov vášho zvieratka z vopred určeného miesta, či už ide o domácu adresu, či veterinárne pracovisko, alebo iné miesto. Pozostatky však môžete priviesť aj sami. Všetko záleží od dohody s klientom.

Ak vaše zvieratko zomrie, alebo v blízkej dobe plánujete jeho eutanáziu, majitelia odporúčajú zavolať im na telefónne číslo 0948 250 390. Je to pre vás aj pre krematórium najlepší a najrýchlejší spôsob komunikácie. V prípade, že o situácii nedokážete hovoriť do telefónu, kontaktovať ich môžete aj cez SMS alebo e-mail na adrese krematorium@krematoriummagnolia.sk.

Facebook a Instagram nie je vhodný komunikačný nástroj, najmä v prípade, ak potrebujete ich služby využiť čo najskôr.

V prípade potreby vedia odborníci z krematória zabezpečiť aj samotnú eutanáziu vášho zvieratka. Pri tomto úkone však budú potrebovať lekársku správu, prípadne kontakt na vášho veterinárneho lekára a následne je nutné podpísať súhlas s  eutanáziou. Cenu eutanázie určuje veterinárny lekár a je účtovaná samostatne.

Štandardne sa kremácia vykonáva do 7 pracovných dní po prijatí pozostatkov. V prípade, že si vyberiete urnu, ktorá momentálne nie je na sklade, alebo personalizovanú urnu, čas odovzdania sa môže o niečo predĺžiť. Na odovzdaní popola sa s každým klientom dohodnú individuálne podľa jeho preferencií (osobné vyzdvihnutie, osobné doručenie podľa časových možností alebo odoslanie kuriérom).

Cena kremácie je viazaná na hmotnosť zvieraťa. Ceny sa teda pohybujú od 45 do 185 eur za kremáciu. Cena prepravy pozostatkov je 0,40 eur/1 km.

Zdroj: Krematórium Magnólia

Zdroj: Krematórium Magnólia

Urny či šperky, vďaka ktorým nikdy nezabudnete

Každý, kto sa rozhodol žiť spolu s nejakým zvieraťom, nám dá za pravdu, že ho okamžite začnete vnímať ako člena rodiny. Puto, ktoré sa dokáže medzi vami vytvoriť, je veľmi silné a častokrát silnejšie ako medzi dvomi ľudmi. Aj preto si mnoho zákazníkov tohto krematória necháva pre svojho domáceho miláčika vytvoriť personalizovanú urnu alebo iný spomienkový predmet.

Tým môže byť napríklad odtlačok labky alebo obľúbené sklenené srdiečko do dlane s 24-karátovým zlatom, v ktorom je zatavený popol. Najobľúbenejším predmetom sú však urny viacerých druhov. Kovové, úradné, keramické, sklenené, drevené či dokonca BIO urny.

Celú radu produktov s fotoprodukciou aj s kompletným cenníkom nájdete na tomto odkaze alebo na stránke krematoriummagnolia.sk.

Krematóriu Magnólia v Kráľovej nad Váhom môžete veriť

Manželia Michala a Marián zasvätili svoj život pomoci a starostlivosti o zvieratá každého druhu. Pracujú s nimi každý deň a okrem toho sami majú doma niekoľko štvornohých miláčikov. Uvedomujú si citlivosť svojho podnikania a pristupujú k nemu so všetkou vážnosťou a odhodlaním.

Podľa ich slov krematóriá pre zvieratá na Slovensku síce fungujú už asi 10 rokov, no v minulosti ich bolo naozaj veľmi málo. Na kompletné vybavenie celej záležitosti bolo potrebné čakať aj dlhšiu dobu, s čím väčšina majiteľov nebola veľmi stotožnená. To ich viedlo k preklenutiu tejto medzery a k rozhodnutiu poskytnúť služby kremácie zvierat aj v našom regióne.

V prípade, že by ste potrebovali využiť ich služby, pokojne ich kedykoľvek kontaktujte na telefónnom čísle 0948 250 390 alebo emailom na adresu krematorium@krematoriummagnolia.sk. Ďalšie kontakty či celú ponuku služieb nájdete na ich webe krematoriummagnolia.sk.

Zdroj: Krematórium Magnólia

Zdroj: Krematórium Magnólia

Zdroj: Krematórium Magnólia

Zdroj: Krematórium Magnólia

Článok vznikol v spolupráci s Krematóriom Magnólia.

Zdroje: Krematórium Magnólia
Zdieľať na Facebooku