21.05.2024, meniny má
9. decembra 2018

102 otužilcov dokázalo, že ľadová voda Váhu s nimi nič nerobí. Drkotanie zubov nahradili úsmevy

reklama

Ak ste dnes videli ľudí vo Váhu, nemýlite sa, videli ste správne. Práve dnes 9. decembra 2018 sa v Seredi zišli nadšenci zimného otužovania a spoločne si v našej rieke zaplávali. Túto akciu ste mohli zažiť v našom meste vďaka Seredskému spolku zimných plavcov. Tí aj tento rok opäť ukázali nášmu majestátnemu Váhu, že jeho ľadová voda seredských otužilcov len tak nezastaví.

Dnes to nebolo len hocijaké stretnutie nadšencov ľadovej vody. Mesto Sereď a Seredský spolok zimných plavcov zorganizovali Celoslovenské stretnutie otužilcov a spoločné plávanie vo Váhu pri kempingu, ktorého sa zúčastnilo 102 ľudí, čo je naozaj fantastické.

Celoslovenské stretnutie otužilcov v Seredi 2018

Plavci si mohli vybrať z rôznych trás, ktoré si dnes zaplávali. Na výber mali z 1500 m, 1000 m, 500 m alebo 100 metrovej trate. Na všetkých zúčastnených boli vidieť milé úsmevy, ktoré nahradili drkotanie zubov.

reklama

Chválime fantastickú atmosféru, ktorú bolo cítiť od samotného začiatku akcie. Obrovský rešpekt a poklona patrí niektorým hendikepovaným účastníkom, ktorí jasne dokázali, že ich nezastaví ani samotný Váh a jeho ľadová voda. Tento rok malo toto podujatie aj charitatívnu myšlienku. Finančný výťažok bol venovaný šesťročnému Maťkovi Falušimu, ktorý od narodenia musel zvládnuť viacero ťažkých diagnóz.

Zdieľať na Facebooku