31.05.2023, meniny má
21. júna 2022

Po jedenástich rokoch sa objasnila vražda podnikateľa z Galanty Maroša Kováča. Miestom jeho posledného odpočinku je cintorín v Seredi

Po jedenástich rokoch sa objasnila vražda podnikateľa z Galanty Maroša Kováča. Miestom jeho posledného odpočinku je cintorín v Seredi
Zdroje: cas.sk/tvnoviny.sk
reklama

Vraždu podnikateľa z Galanty Maroša Kováča, ktorého meno je spojené s podsvetím, sa podarilo objasniť po viac ako jedenástich rokoch. Prokurátor obvinil členov bankomatovej mafie, ktorá vyčíňala v trojuholníku Sereď – Galanta – Šaľa.

Jeho honosné miesto posledného odpočinku je práve na cintoríne v Seredi, kde ho v roku 2011 pochovali v zlatej truhle.

Podľahol streľbe z auta

Streľbe na podnikateľa predchádzal výbuch jednej z bánk v Galante, po ktorom mu z trezoru zmizlo viac ako 800-tisíc eur. Na druhý deň 12. februára 2011 sa stal obeťou brutálnej vraždy, kedy doňho páchatelia v tmavom aute vypálili deväť rán zo samopalu.

„Osoba bola zastrelená samopalom vzor 58. Zasiahnutá bola deviatimi ranami, z toho tri boli smrteľné,“ povedala vtedajšia hovorkyňa prezídia policajného zboru Andrea Dobiášová.

reklama

Podľa špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica tam zrejme vznikol spor v rámci zločineckej skupiny ohľadom peňazí a krádeže, ktorá bola vykonaná bez vedomia Maroša Kováča.

Zradil ho priateľ

Podľa TV Markíza podozrieval Maroš Kováč okamžite mužov z bankomatovej mafie a žiadal od nich pokutu vo výške 2 milióny eur. Na osudné stretnutie ho údajne naviedol šéf gangu Ján Golis, ktorý už taktiež nie je medzi živými. S Kováčom mali byť priateľmi.

Podnikateľa Maroša Kováča údajne zastrelil Peter Taufer, ktorý dostal prednedávnom doživotný trest pre inú vraždu. Vodičom auta s majákom bol Martin Krajčovič, známy aj pod prezývkou Vrecko, ktorý zabezpečoval miesto na uskladnenie tohto vozidla.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: tvnoviny.sk, cas.sk
Zdieľať na Facebooku