08.12.2023, meniny má
22. marca 2023

29-ročný muž zo Serede je obvinený z útoku vo vlaku kvôli dúhovej stužke. Muža stotožnili pomocou lístka z futbalového zápasu

29-ročný muž zo Serede je obvinený z útoku vo vlaku kvôli dúhovej stužke. Muža stotožnili pomocou lístka z futbalového zápasu
Zdroje: Polícia Slovenskej republiky/trend.sk/Július Dubravay
reklama

Policajtom železničnej polície sa podarilo získať dôkazy a na základe nich stotožniť muža, ktorý mal minulý rok po slovnej potýčke oboch strán fyzicky napadnúť mladú ženu a muža v regionálnom rýchliku z Bratislavy do Trnavy.

Na základe medializovaných informácií začali policajti železničnej polície vo veci konať a okolnosti celého incidentu preverovali v spojitosti s trestným činom výtržníctva.

Obete aj obvinený boli stotožnení pomocou lístkov

Na začiatku vyšetrovania nebola identita obetí ani podozrivých známa. Tento incident vo vlaku sa pritom odohral iba deň potom, ako došlo k vražde dvoch ľudí v Bratislave pred dnes už známym barom Tepláreň.

Kvôli procesu objasnenia tohto incidentu, ako aj zistenia totožnosti podozrivých osôb aj obetí zaistila polícia kamerové záznamy zo železničnej stanice v Trnave. Krátko po incidente polícia taktiež hľadala svedkov tohto prípadu aj pomocou sociálnych sietí.

reklama
obvinený

Ilustračná fotografia. Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Keďže polícia pracovala od úvodu s informáciou, že fyzickým útočníkom mal byť fanúšik z radov Slovana Bratislava, muža podozrivého z tohto fyzického útoku stotožnili práve podľa zakúpeného lístku na futbalový zápas ŠK Slovan Bratislava vs. FC Bazilej.

Zápas sa totiž konal v rovnaký deň, v aký prišlo k útoku vo vlaku. Na futbalovom zápase bolo v ten deň viac ako 13 000 fanúšikov.

Totožnosť obetí – ženy a muža bola rovnako polícii neznáma, no nakoniec sa ich príslušníkom polície podarilo stotožniť. V tomto prípade vďaka cestovnému lístku na vlak. Totožnosť muža podozrivého z výtržníctva potvrdili taktiež aj obete pri rekognícii osoby.

Stíhanie na slobode môže skončiť trojročným väzením

Na základe dôkazov začal celý incident večer 13. 10. 2022 vo vlaku medzi podozrivým a obeťami slovnou výmenou. Emócie však zo strany obvineného prešli  až do fyzického útoku, pri ktorom mal ženu kopnúť do tváre a mladému mužovi dať facku. Pred samotným útokom mal obvinený muž zakričať slová „opäť vystrieľam Tepláreň“.

Polícii sa zatiaľ nepodarilo preukázať, že by útočník zaútočil na osobu z nenávisti pre jej skutočnú alebo domnelú sexuálnu orientáciu. Tieto skutočnosti sú naďalej predmetom  policajného vyšetrovania.

Z výtržníctva je tak obvinený 29-ročný muž zo Serede, fanúšik Slovanu. Podozrivý je stíhaný na slobode a v prípade dokázania viny mu môže hroziť strata slobody až na tri roky.

Zdroje: FB Polícia SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku