V roku 2013 mu učarovala technológia časozberného snímania a začal sa naplno venovať aj krajinkárskemu fotografovaniu. Fotografovanie prírody a krajiny znamená pre Maja neustálu snahu prekonávať svoje možnosti a schopnosti. Dostať sa na miesta, kam sa bežný turista nedostane. Dokonalá kombinácia jedinečného prostredia a poveternostných podmienok pre zachytenie neopakovateľného momentu je podľa neho zárukou pestrých zážitkov.
Fotografiu neštudoval, taktiež nenavštevoval žiadne kurzy. Učil sa teda na vlastných chybách a skúsenostiach. Špecializuje sa hlavne na tvorbu časozberných videí, časozbernú fotografiu, krajinkársku fotografiu, horskú fotografiu a krajinkársku astrofotografiu.
Práve pri astrofotografii je veľmi dôležité plánovanie. Veľakrát ide len o jedno nocovanie v horách a čakanie na správny moment. A ten sa mu naskytol v jednu noc priamo nad jeho záhradou.
Halový jav alebo halo je optický úkaz, ktorý vzniká odrazom či priechodom slnečných aj mesačných lúčov drobnými ľadovými kryštálmi v atmosfére. Aby došlo k vzniku týchto úkazov, je potrebné, aby kryštáliky ľadu mali tvar šesťbokej doštičky alebo hranolu. Sú to optické javy v atmosfére v tvare kruhov, oblúkov, stĺpov alebo jasných škvŕn a v našich zemepisných šírkach vznikajú zväčša vo vysokých oblakoch typu cirostratus.
Práve takýto úkaz sa podarilo zachytiť Majovi Chudému ešte v roku 2017 u neho doma na záhrade na Vinohradoch nad Váhom. O Majovi sme už písali aj v našom médiu, napríklad tu. Podľa nás je aj táto jeho fotografia naozaj skvost. Veď posúďte sami.