28.05.2020, meniny má
1. januára 2019

Štyria poslanci, ktorí vás v Seredi oddajú. Čo všetko obnáša svadba na úrade?

reklama

Partneri medzi sebou pravidelne diskutujú o tom, ako spečatia svoj vzťah a ako bude vyzerať ich vysnívaný svadobný deň. Zamilované páry si na Slovensku môžu vybrať z dvoch alternatív. Jednou je cirkevný sobáš v katolíckom alebo v evanjelickom kostole a druhou civilný sobáš na matričnom úrade.

Ako vyzerá úradná svadba v Seredi?

Naše mesto ponúka snúbencom dva rôzne spôsoby uzavretia manželstva. Tým prvým je sobáš v obradnej sieni v reprezentačných priestoroch Mestského úradu v Seredi. Obradná sieň je plne klimatizovaná a nachádza sa na poschodí v historickej časti budovy úradu.

Počas príjemných letných alebo jarných dní môžu však snúbenci využiť aj druhú možnosť, a to sobáš vonku pod holým nebom v Muzeálnej záhrade Mestského úradu v Seredi. Naša záhrada je naozaj pekná, plná zelene, historických artefaktov a spolu s jedinečnou výzdobou si partneri dokážu zorganizovať rozprávkovú svadbu aj vo vlastnom meste.

Obradná sieň – reprezentačný priestor Mestského úradu v Seredi, kde sa môžu snúbenci zosobášiť. Zdroj: sered.sk

Muzeálna záhrada je jeden z priestorov, ktoré si môžu snúbenci vybrať. Zdroj: sered.sk

Vaše “áno” spečatia títo poslanci

Na decembrovom zastupiteľstve sa rozhodlo aj o zástupcoch, ktorí boli poverení výkonom funkcie sobášiaceho poslanca. Ide o štyroch poslancov, ktorí snúbencov môžu oddať v oficiálnych mestských priestoroch. Sobášiacimi poslancami sa stali Michal Hanus, Edita Červeňová, Tomáš Karmažín a Marcel Královič.

Matrikárkami sú Karmen Vavrová a Silvia Adamčíková a manželstvo je možné uzavrieť každý deň okrem nedele. Podrobné informácie o správnych poplatkoch a podmienkach uzavretia sobáša nájdete na oficiálnej stránke mestaÚpravu sobášnych priestorov, ako aj básnický a hudobný sprievod zabezpečujú pracovníci úradu a členovia Zboru pre občianske záležitosti pri MsÚ v Seredi.

PhDr. Michal Hanus, JUDr. Edita Červeňová, Mgr. Tomáš Karmažín, Mgr. Marcel Královič – poverení poslanci MsZ, ktorí vás môžu sobášiť. Zdroj: sered.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku