26.04.2024, meniny má
11. apríla 2019

5 skvelých výhier nášho klubu. Športovci z BK Lokomotíva Sereď majú za sebou úspešný víkend

Športovci z BK Lokomotíva Sereď odohrali minulý víkend celkovo šesť zápasov, z ktorých si odniesli päť skvelých výhier. Zápasy sa hrali v rôznych kategóriách – starší a mladší žiaci a staršie žiačky.

Starší žiaci U15 (o 1. – 8. miesto)

BK Lokomotíva Sereď – MBA Prievidza 107:63

ŠBK Junior Levice opäť nehral v riadnom termíne kvôli zvýšenej chorobnosti, a preto naši starší žiaci odohrali počas víkendu iba jeden majstrovský zápas, a to proti MBA Prievidza. Kým vo februári podľahlo naše družstvo v niekdajšej baníckej bašte domácemu súperovi o 20 bodov, tentokrát naši basketbalisti vyhrali s veľkým rozdielom. Tohtoročnú bilanciu vzájomných zápasov tak skompletizovali na 3 víťazstvá a 1 prehru.

Domáci už s uzdraveným Ištokom a stále sa lepšiacim Kissom a Kapustíkom sa od úvodu doslova zahryzli do súpera a nedovolili mu v prvej štvrtine prakticky nič. Výborným kolektívnym výkonom pokračovali aj v druhej štvrtine a rozhodli tak o víťazstve už v prvom polčase (59:29). Po vyrovnanej tretej štvrtine si nakoniec mladí Seredčania vypracovali rozdiel v skóre na 44 bodov. Najbližší zápas odohrajú chlapci v sobotu 13. apríla 2019 v športovej hale  Sokolovňa o 15:30 hod. proti účastníkovi minuloročných majstrovstiev Slovenska – družstvu MBK Viktória Žilina.

„Za zmienku stojí fantastický výkon Filipa Pavlecha v obrane a výkon Maroša Šimka a Doda Zlochu hrajúcich so sebazaprením (viróza, resp. podvrtnutý členok),“ tréner Jozef Ištok.

Body: Ištok 32 (TH 2/2), Zlocha 20 (2 trojky), Kiss 19 (4/2, 3 trojky), Pavlech 14, Kapustík 7 (1/1), Takács 7 (4/2), Broškovič 4, Urban 2, Šimko 2 (4/2). Trestné hody družstvo 14/8, 5 trojok.

1 liga Staršie žiačky U15

BK AŠK Slávia Trnava – BK Lokomotíva Sereď 67:48

Prvý zápas odvetnej časti nadstavbovej súťaže odohrali naše staršie žiačky na palubovke lídra súťaže z Trnavy. Hoci naše družstvo cestovalo na tento zápas s výrazne oklieštenou zostavou, dievčatá išli do zápasu odhodlané urobiť všetko pre to, aby sa priblížili k víťaznému rozdielu v konečnom skóre.

Úvod zápasu bol zo strany našich basketbalistiek famózny. Každá hráčka hrala aktívne, rýchlo a agresívne. POčas prvého polčasu sa v obranných činnostiach prezentovali priam ukážkovo, následne získavali výhodu rýchlym protiútokom, aktívnou hrou a jednoduchými kombináciami. Do polčasovej prestávky sa išlo so 7 bodovým vedením.

Vstup do druhého polčasu však basketbalistkám nevyšiel. Poľavenie v koncentrácii a nižšia agresivita spôsobili, že túto štvrtinu sme prehrali 24:5 (rozdiel v konečnom skóre je 19 bodov). Treba však povedať, že súper so širokou rotáciou zrýchlil svoju hru, čím dievčatám čoraz rýchlejšie ubúdali sily a v záverečnej štvrtine sme už rozhodne nemohli pomýšľať na víťazstvo. Tím teraz čaká trojtýždňová zápasová odmlka, aby si hráčky mohli doliečiť všetky zranenia a choroby. V ďalších súťažných stretnutiach sa staršie žiačky predstavia 27. apríla a 28. apríla na východe Slovenska proti družstvám z Košíc.

„Pochvala a poďakovanie patrí každej jednej hráčke za snahu, bojovnosť a nasadanie, ktoré preukázali v zápase. Aj napriek smolnej tretej štvrtine sme predviedli sympatický výkon a na prejav z prvého polčasu by sme mohli nadviazať aj v ďalších zápasoch,“ tréner Martin Bosý.

Body: Žemlová 17 (TH 3/3), Užovičová 9 (2/0, 1 trojka), Vaňovčeková 9 (8/3), Zrayer 7 (4/3), Ďuračková 4 (5/4), Takács 2, Jakubčeková, Holubová a Macurová. Trestné hody družstvo 22/13, 1 trojka.

2. liga Starší žiaci U15 (o 5. – 10. miesto)

BK Lokomotíva Sereď – 1. BK Humenné 81:52

„V sobotu naši chlapci hrajúci v druhej lige, v kategórii U15 – starší žiaci, odohrali zápas ako aprílové počasie, keď striedali dobré minúty s tými slabšími. Za zmienku stojí iba bojovnosť a aktivita Dominika Starka a Mareka Juríčka, ktorí potiahli svojím výkonom celé družstvo. Pekné momenty ukázali Štóc s Melicherom, naopak za svojou povesťou zaostal hlavne Mesároš,“ tréner Jozef Ištok.

Body: Juríček 24 (TH 6/4), Starko 13 (9/3), Štóc 12, Malý 9 (1 trojka), Mesároš 7 (1 trojka), Rampach 6 (2/0), Melicher 4, Zguriš 4, Kolarovič 2. Trestné hody družstvo 17/7, 2 trojky.

Mladší žiaci U13 – západ

ŠBK Fándly Sereď – BK Lokomotíva Sereď 43:75
ŠBK Fándly Sereď – BK Lokomotíva Sereď 28:87

V dvojzápase sa BK Lokomotíva predstavila u svojho najbližšieho súpera ŠBK Fándly Sereď na palubovke ZŠ Komenského. Oba zápasy zvládli na výbornú, čoho dôkazom sú dve víťazstvá a výborné kolektívne výkony celého družstva. Najbližšie hrajú mladší žiaci 27. apríla 2019 proti Interu Bratislava, lídrovi západnej skupiny.

„Už v úvode prvého zápasu bolo jasne vidieť, že zápasy budú pod našou kontrolou. Hráči preukázali veľké zlepšenie v individuálnych činnostiach, ale aj v kolektívnom ponímaní hry. Z výbornej obrany sa nám darilo vynikajúco zakladať rýchly protiútok, aktívnou hrou 1:1 sme vytvárali mnoho presilových situácií, v ktorých sme prihrávkami uvoľňovali spoluhráčov do jednoduchých streleckých pozícií,“ tréner Martin Bosý.

Body v prvom zápase: Česár 21, Vranovič 17, Balogh 10, Kiss 10, Sárkány 6, Majerník A. 5, Štefanek 4, Gavora 2, Javor, Majerník M., Sadlek, Boros a Kalinayi. Trestné hody družstvo 14/5.

Body v druhom zápase: Balogh 18, Česár 18, Vranovič 16, Majerník A. 11, Sárkány 10, Kiss 4, Štefanek 4, Javor 2, Sadlek 2, Gavora 2, Majerník M., Boros a Kalinayi. Trestné hody družstvo 12/3.

BK Lokomotíva Sereď – TYDAM UPJŠ Košice 65:51

„V nedeľu nastúpila naša rezerva na druhý víkendový zápas a po veľmi dobrom úvode 12:2 nevedela nájsť recept na zónovú obranu súpera, čoho dôsledkom bola polčasová prehra 26:30. Mladí Seredčania ale po obrátke zmenili obranu, získali, resp. doskočili viacero lôpt a využívali rýchly protiútok. Výborne v tejto fáze zahrali Marek Juríček, Matúš Malý a Oliver Melišík. Zápas jasne ukázal, kto z domácich vie hrať herný systém a kto je na tréningoch pri ich nácviku nepozorný,“ tréner Jozef Ištok.

Body: Malý 13 (TH 1/1), Juríček 12 , Melišík 11 (1/1), Mesároš 9 (1 trojka), Štóc 7 (2/1), Starko 7 (1 trojka), Zguriš 4 (2/2), Kolarovič 2. Trestné hody družstvo 6/5, 2 trojky.