27.04.2024, meniny má
17. mája 2019

Seredskí teakwondisti zažiarili na európskom pohári, získali 19 medailí v náročnej medzinárodnej konkurencii

ZDROJ: KLUB TAEKWON-DO ITF HONG RYONG SEREĎ

V dňoch 11. a 12. mája 2019 sa v chorvátskom meste Novigrad uskutočnil Európsky pohár v taekwonde. Na toto medzinárodné podujatie pricestovalo celkovo 66 tímov z 13 krajín a troch kontinentov. Jedným z tímov bol aj Klub Taekwon-Do ITF Hong Ryong Sereď, ktorý naše mesto aj Slovensko reprezentoval veľmi úspešne.

Vďaka tomu, že sa na tieto majstrovstvá mohli prihlásiť aj tímy mimo Európy, mohli sme tu vidieť aj súťažiacich z väčšej diaľky. Za Južnú Ameriku to bol tím z Argentíny a z Afriky pricestoval tím z Alžírska. Seredský klub reprezentovalo dvanásť súťažiacich od žiakov až po veteránov.

Súperi z Anglicka, Bosny a Hercegoviny, Ruska, Ukrajiny a Škótska

Prvý súťažný deň bol určený pre kategórie žiakov a juniorov. Medzi žiakmi mal seredský klub najväčšie, až päťnásobné zastúpenie. Ako prví sa do ringu dostali dvaja najmladší zástupcovia Serede – Simon Rajský a Tomáš Dušecina, ktorí v disciplíne technické zostavy predviedli najlepší možný začiatok. Simon Rajský si poradil so súpermi z Anglicka a Tomáš Dušecina postupne porazil súpera z Bosny a Hercegoviny a následne v semifinále a finále dvoch slovenských protivníkov z bratislavského klubu. Obaja teda vybojovali zlaté medaily. Ďalšie zlato pre Sereď získala v rovnakej disciplíne žiačka Michaela Šuláková, keď prešla cez súperky z Anglicka, Ruska a vo finále porazila taktiež protivníčku z Bratislavy.

Po žiakoch sa v zostavách predstavili aj juniori (13 až 17 rokov) a medailové úspechy seredského klubu pokračovali ďalej. Tamara Královičová získala bronzovú medailu a Peter Štrpka zabezpečil pre seredské farby už štvrté zlato po prekonaní súperov zo Škótska a Anglicka. Po zostavách nasledovala akčnejšia časť prvého súťažného dňa – disciplína voľný boj (sparing). Bojovať začali opäť najprv žiaci a zber medailí sa nezastavil ani tu. Tomáš Dušecina, Jakub Kollár a Simon Rajský vybojovali bronzové medaily a svoje druhé zlato do zbierky pridala Michaela Šuláková. Hneď dve zlaté medaily v sparingu „vybojovala“ Lucia Lakatošová, ktorá ako jediná zo Seredčanov súťažila až v dvoch sparingových disciplínach – klasický zápas a „point fighting“ (zápas, ktorý sa zastavuje a boduje po každom kontakte).

Nasledovali juniori a juniorky a v zápasoch rástla tvrdosť. Najprv k svojej bronzovej medaile zo zostáv pridala ďalšiu zo sparingu Tamara Královičová. Po nej si zlato pripísala Ema Valenčíková, keď v napínavom finále proti súperke z Ruska o víťazke rozhodlo až predĺženie. Za juniorov získal jedinú seredskú medailu strieborného lesku Kristian Georgiev a ďalšie zlato pridal po výborných zápasoch Peter Štrpka. Ten postupne porazil britských súperov a vo finále aj protivníka z Ukrajiny. Prvý súťažný deň tak seredský tím zakončil so ziskom 15 medailí.

V medzinárodnej konkurencii získali skvelých 19 medailí

V nedeľu sa na zápasiskách predstavili dospelí súťažiaci, kde mala Sereď troch zástupcov. Medzi čiernymi pásmi bojoval v silnej konkurencii Juraj Ďuračka, ktorý získal bronzovú medailu v zostavách. V kategórii veteránov (38+) zápasili Juraj Kollár a Viktor Hofer. Obaja svoje kategórie s prehľadom vyhrali a rozšírili tak zbierku zlatých medailí seredského klubu.

Na Európskom pohári v Chorvátsku získal Taekwon-Do klub Sereď celkovo 19 medailí – 12 zlatých, 1 striebornú a 6 bronzových. Na základe týchto výsledkov sa klub umiestnil v spomínanej konkurencii 66 tímov na vrchných priečkach. V disciplíne sparing to bolo celkové 4. miesto a v disciplíne technické zostavy celkové 3. miesto. Súťažnú sezónu 2018/2019 zakončia seredskí taekwondisti v júni na tradičnej medzinárodnej súťaži v českom Znojme.

Výsledky

1. miesto: Tomáš Dušecina (zostavy), Viktor Hofer (sparing), Juraj Kollár (zostavy, sparing), Lucia Lakatošová (sparing, point fighting), Simon Rajský (zostavy), Peter Štrpka (zostavy, sparing), Michaela Šuláková (zostavy, sparing), Ema Valenčíková (sparing)

2. miesto: Kristian Georgiev (sparing)

3. miesto: Tomáš Dušecina (sparing), Juraj Ďuračka (zostavy), Jakub Kollár (sparing), Tamara Královičová (zostavy, sparing), Simon Rajský (sparing)

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Tlačová správa klubu TAEKWON-DO ITF HONG RYONG SEREĎ