28.04.2024, meniny má
8. júna 2022

Seredskí basketbalisti sú majstri Slovenska! Minulý víkend zvíťazili na Majstrovstvách Slovenska v basketbale

Zdroj: seredsity.sk

Majstrovstvá Slovenska, ktoré minulý víkend prebiehali v našej Seredi, sú vždy oslavou basketbalu, pretože sa na nich stretávajú tí najlepší z najlepších.

Pri mládeži sa však viac ako výsledok cení spôsob, prevedenie a úroveň basketbalových zručností a schopností, ako aj správanie sa mladých talentov na ihrisku či mimo neho. A to bolo tentoraz viac než ukážkové. Naši chalani sa totiž stali majstrami Slovenska v basketbale.

V Seredi prebiehali aj kvalifikačné zápasy

Práve v Seredi sa odohrali oba kvalifikačné turnaje skupiny Západ, na ktorých nesmeli chýbať ani naši mladí basketbalisti, hráči našej Lokomotívy.

Obhajcovia titulu z ostatných majstrovstiev Slovenska, ktoré sa odohrali v lete 2020 v Košiciach, odohrali na domácej palubovke sedem zápasov. Z toho až päť dokázali dotiahnuť do víťazného konca, vďaka čomu získali 3. miesto v tabuľke a postup do skupiny GOLD zo skupiny Západ.

zdroj: seredsity.sk

Seredčania majstrami Slovenska

Tvrdá príprava sa určite vyplatila, naše talenty z BK Lokomotíva Sereď sa totiž prepracovali v sobotu 4. júna 2022 až do semifinále. O postup do finále zabojovali v sobotu tieto družstvá:

• BK Lokomotíva Sereď
  • MŠK Žiar nad Hronom
  • Inter Bratislava
  • RIM Basket Košice

V piatok teda prebiehali štvrťfinálové zápasy o postup do semifinále a v sobotu o postup do finále. O 1. – 4. miesto zabojovali MŠK Žiar nad Hronom a BK Lokomotíva Sereď, ktorý zvíťazil 88:97.

Následne sa naši chalani stali majstrami Slovenska v basketbale, čo je pre nich a aj pre celú Sereď obrovský úspech. Vo finále sa totiž stretli s Interom Bratislava, pričom seredská Lokomotíva zvíťazila 91:80.

Viac o zápasoch a výsledkoch si môžete prečítať aj na Facebooku BK Lokomotíva Sereď, kde zverejňovali priebežne výsledky nášho družstva, ako aj priebeh majstrovstiev.

Neskutočná atmosféra

Počas celého víkendu sme boli svedkami neuveriteľnej atmosféry, úžasných tímov a fanúšikov, ktorí prišli svoje tímy podporiť.

Našich basketbalistov prišlo podporiť veľké množstvo ľudí a divákov, ktorí si užili skvelé výkony našich chalanov. Celá Sokolovňa burácala po celý majstrovský víkend a Sereď opäť žila športom, v ktorom odjakživa aj kraľovala.

Zloženie nášho družstva

Túto vekovú kategóriu (chlapci s ročníkom narodenia 2007) už ŠH Sokolovňa veľmi dobre pozná, nakoľko v minulom roku počas „kovidovej prestávky“ prebiehali práve v Seredi prvé výberové reprezentačné zrazy pod vedením hlavného trénera reprezentácie a zároveň hlavného trénera U15 domácich Jozefa Ištoka.

Družstvo BK Lokomotíva Sereď nastúpilo na tohtoročné majstrovstvá Slovenska v zložení: Adrián Écsi, Matej Jozef Harčár, Tomáš Hatnančík, Patrik Hrdlovič, Ján Hrubý, Šimon Jančich, Tomáš Kiss, Andrej Majerník, Michal Mikuš, Ján Mizerík, Jakub Urbánek, Jakub Vlkovič, Adam Vranka, Michal Vranovič a Matúš Zlocha.

Hlavným trénerom je Jozef Ištok, vedúca družstva je Marianna Grillová. Asistenti trénera sú Miloš Procházka, Martin Bosý a Matej Grill.

zdroj: FB BK Lokomotíva Sereď

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB BK Lokomotíva Sereď