Obec Šintava a komisia vzdelávania, kultúry, cestovného ruchu a mládeže všetkých srdečne pozývajú na 4. ročník vo varení gulášu, ktorý sa bude konať v sobotu 1. júla 2023.
Už tradične bude pre súťažné tímy vyhradený priestor medzi základnou školou a parkom. Súčasťou akcie bude zároveň slávnostné otvorenie detského ihriska.
Súťaže sa môže zúčastniť maximálne 12 tímov, pričom každý tím musí mať najmenej dvoch a najviac piatich členov. Jednotlivé tímy musia byť farebne rozlíšené a musia vystupovať pod vlastným názvom, resp. organizáciou.
Suroviny, kotlinu, drevo a všetko, čo je pre varenie gulášu potrebné, si tímy zabezpečujú vo vlastnej réžii. Pre všetky tímy je zabezpečené malé prekvapenie a prvé tri tímy dostanú darčekové koše.
Varenie gulášu v priestore medzi základnou školou a parkom odštartuje o 15.00 hod. Predpokladané ukončenie a následná ochutnávka bude o 20.00 hod. Bližšie informácie o akcii získate na telefónnom čísle 0903 252 094, na ktorom môžete zároveň zaregistrovať váš súťažný tím.
V decembri minulého roka sme vás informovali o tom, že v Šintave by chceli zrekonštruovať detské ihrisko. S projektom Rekonštrukcia detského ihriska v Šintave, ktorého predkladateľkou bola obecná poslankyňa Lenka Hanáková, sa preto zapojili do 4. ročníka Participatívneho rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja a aj vďaka hlasovaniu verejnosti uspeli.
Na rekonštrukciu jediného verejného detského ihriska umiestneného v parku pred základnou školou v centre obce tak získali 5 000 eur. So samotnou rekonštrukciou a osádzaním nových hracích prvkov sa začalo v apríli tohto roka.
Už túto sobotu 24. júna 2023 od 9.00 hod. prebehne v parku brigáda, ktorej cieľom bude vyčistenie ihriska, pieskoviska, úprava zelene a príprava na odovzdanie do užívania. Brigáda, do ktorej sa môžu zapojiť rodičia, starí rodičia aj ostatná verejnosť, je taktiež súčasťou projektu.
Zrekonštruované ihrisko s novými preliezkami, hojdačkami, kolotočom, domčekom so šmykľavkou a novovysadenou zeleňou bude tak plnohodnotným miestom pre zábavu a radosť detí z celej Šintavy. Jeho slávnostné otvorenie sa bude konať počas vyššie spomenutej súťaže vo varení gulášu 1. júla 2023 o 17.00 hod. Deti príde zabaviť aj animátorka s pomocníkmi.
Zdroj: FB Šintava – spoločne rozvíjame obec