24.01.2022, meniny má
8. novembra 2021

Afrika príde opäť raz bližšie k nám. Nenechajte si ujsť Africké trhy v Galante, ktoré sa uskutočnia už tento víkend

Afrika príde opäť raz bližšie k nám. Nenechajte si ujsť Africké trhy v Galante, ktoré sa uskutočnia už tento víkend
Zdroj: vypadni.sk/virunga.cz
reklama

Už viaceré mestá na Slovensku mali možnosť zažívať atmosféru pravého voňavého afrického trhu. Spoločnosť Virunga.cz sa rozhodla aj na Slovensko dovážať zásoby toho najlepšieho a najchutnejšieho exotického ovocia. Ovocie, ktoré si môžete zakúpiť už tento víkend, je priamo z Afriky alebo Ázie, je čerstvé a spĺňa všetky normy predaja.

Tieto africké trhy sa často konajú napríklad v Trnave, Nitre či Bratislave. Teraz ich však najbližšie budeme mať v neďalekej Galante. 

O projekte a ovocí

Pre niekoho je Uganda len ďalšou z viac než 200 krajín na svete. Pre zakladateľov Virunga.cz ale nie. Ako píšu na svojom webe, pre nich je to domov, zázemie a životná láska. A to najlepšie zo srdca Afriky by chceli dopriať aj ostatným. Aby ľudia mali možnosť ochutnať to najčerstvejšie exotické ovocie, zeleninu, kakao, kávu alebo korenie a preniesli sa tak na chvíľku do afrického tropického raja.

Môžete sa spoľahnúť, že všetko je bez chemických postrekov, konzervantov alebo pridaných cukrov. Virunga.cz dbá na to, aby bolo ovocie tak akurát zrelé a chutilo presne ako v Afrike. Produkty preto nie sú na prvý pohľad dokonalé, ako tie zo supermarketov. O to viac sú ale autentické, voňavé a chuťovo neprekonateľné. Vlastnoručne ich pre vás zberajú a za ich kvalitu môžu dať ruky do ohňa.

reklama

Najvoňavejšie, najkvalitnejšie a najsladšie

Bohužiaľ, ovocie, ktoré môžeme nakúpiť v hypermarketoch u nás, je často invazívne chemicky ošetrené, zbytočne zabalené do plastov alebo nedozreté či naopak veľmi často býva prezreté. Dodávatelia sa prostredníctvom afrických trhov snažia dbať na najvyššiu kvalitu ovocia či korenín. Máte možnosť vyskúšať a nakúpiť ovocie, s ktorým nemáte žiadne starosti. Je kvalitné, prináša so sebou pocit exotickej dovolenky a je nezameniteľne voňavé.

Toto diaľkami voňajúce ovocie si môžete vychutnať nielen cez víkend, ale je skvelou voľbou na prípravu raňajok počas týždňa. V ponuke budú okrem iného aj skutočne kvalitné a najmaslovitejšie avokáda, najvoňavejšie mangá, najsladšie ananásy, najväčší jackfruit alebo najfarebnejší dragonfruit. Toto všetko sú druhy ovocia, ktoré poznáme viacerí asi len z obchodov, kde sa nám, samozrejme, nedostane v najvyššej kvalite.

Podporíte afrických farmárov

Z afrických trhov si ale neodnášate len skvelé lahôdky, ale pravidelne aj dobrý pocit. Podporujete totiž farmárov a maloobchodníkov z menej rozvinutých oblastí Ugandy. Zástupcovia Virungy od nich vykupujú produkty za férové ceny a pomáhajú im tak k lepšiemu živobytiu a k ochrane miestnej prírody. 

Nič z toho by však vo Virunga.cz nemohli robiť bez zákazníkov. Hlavne vďaka nim môžu pestovatelia v Afrike poslať svoje deti do školy, dopriať svojim rodinám lepšiu zdravotnú staroslivosť a zaistiť si o kúsok lepší a ľahší život. 

Udalosť môžete sledovať na tomto linku.

zdroj: virunga.cz

zdroj: virunga.cz

zdroj: virunga.cz

Páči sa vám udalosť? Podporte ju zdieľaním.

Zdroje: virunga.cz
Zdieľať na Facebooku