03.03.2021, meniny má
6. decembra 2020

Aj Sereďou sa včera prehnala partia záhadných Mikulášov na motorkách

Aj Sereďou sa včera prehnala partia záhadných Mikulášov na motorkách
Zdroj: Patrik Spáčil
reklama
Možno ste ich včera zahliadli aj vy. Cez naše mesto sa včera previezla partia záhadných Mikulášov na motorkách. Kto však zorganizoval takúto perfektnú akciu, ktorá potešila nielen seredských obyvateľov? Bola to partia mladých chalanov z okolia nášho mesta, ktorí podobnú akciu zorganizovali už aj minulý rok.

Urobili aj balíčky pre deti

Patrik Spáčil spolu s partiou chalanov z okolia Serede (Dvorníky, Vinohrady nad Váhom, Šintava) vymysleli asi pred troma týždňami akciu Mikuláši na motorkáchMinulý rok však boli len dvaja a akciu nezorganizovali na Mikuláša, ale na Štedrý deň. Čiapky boli ich jediný poznávací znak a mali ich na prilbách. Ľudia im odvšadiaľ mávali a robilo im to radosť. Takže tento rok, keďže sa zväčšila aj partia, chceli akciu zopakovať. Dali tomu aj malú pridanú hodnotu tým, že sa rozhodli potešiť deti.

„V pečivárňach sme teda kúpili staré známe DOXY cukríky, ktoré sme pobalili do malých vrecúšok. Spravili sme udalosť na Facebooku, podľa ktorej sme chceli mať aspoň malý odhad, koľko ľudí môžeme očakávať. Udalosť nám nič nepriniesla, keďže sme mali len asi 30 potvrdení o záujem… a tak sme išli len na odhad, že nám bude stačiť 65 balíčkov cukríkov (čo bolo približne 5,5kg) a mysleli sme, že nám z toho aj tak polovica zostane. Objednali sme si obleky, aby sme boli všetci rovnakí, nalepili čiapky a brady na prilby a mohlo sa ísť,“ povedal pre naše médium Patrik.

zdroj: Patrik Spáčil

Zabezpečili aj fotografku

Jazdu pôvodne plánovali na 6. decembra 2020, avšak predpoveď počasia na dnes bola horšia ako na sobotu. Vyrazili z Dvorníkov na obed, po ceste pribrali chalana z Vinohradov a v Šintave sa pripojil ďalší Mikuláš na motorke. Zabezpečili aj fotografku, aby mali zdokumentovanú jazdu. Pokračovali na čerpaciu stanicu, kde veľmi milo prekvapili predavačky. Potom išli naspäť cez mesto, kde už začali stretávať aj deti, ktoré sa s nimi odfotili a ktorým odovzdali sladkosti.

„Hlavným cieľom jazdy bola Trnava, odkiaľ je aj najviac fotografií. Nemali sme ako partia žiadnu presnú trasu, vždy sme sa dohodli počas jazdy, kam sa pôjde ďalej. Prvou zastávkou bolo parkovisko pri zimnom štadióne a Bille, tam ľudia akosi ešte nevedeli, čo sa to deje a boli takí hanbliví,“ priznal Patrik.

„Takže sme pokračovali smerom k Mestskej veži a Trojičnému námestiu a tam začalo prekvapenie na našej strane. V priebehu pár minút tam prišlo mnoho detí. Deti sa veľmi tešili zo sladkých prekvapení, fotili sa s nami a obzerali motorky. Takýmito zastávkami sme prešili väčšiu časť Trnavy. Cukríky sme odhadli na balíček presne. Ani jeden nechýbal, ani jeden nebol navyše,“ dodal Patrik.

Nemali žiadne očakávania

Pre nich to bol podľa Patrikových slov veľký zážitok. Videli na ľuďoch, ako málo im stačí k tomu, aby boli o niečo šťastnejší. Očakávania nemali takmer žiadne. Mysleli si, že nestretnú toľko detí a už vôbec nevedeli, akú radosť im to spraví. Po tomto roku už vedia, čo to obnáša. Podobnú akciu zorganizujú určite aj o rok.

zdroj: Patrik Spáčil

zdroj: Patrik Spáčil

zdroj: Patrik Spáčil

zdroj: Patrik Spáčil

zdroj: Patrik Spáčil

zdroj: Patrik Spáčil

zdroj: Patrik Spáčil

zdroj: Patrik Spáčil

zdroj: Patrik Spáčil

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Patrik Spáčil
Zdieľať na Facebooku