19.01.2021, meniny má
2. decembra 2020

Aj seredskí žiaci sa do škôl vrátia až v roku 2021. Včera to oficiálne potvrdil minister školstva

Aj seredskí žiaci sa do škôl vrátia až v roku 2021. Včera to oficiálne potvrdil minister školstva
Zdroj: webnoviny.sk
reklama

Žiaci sa do škôl pred 6. decembrom 2020 nevrátia. Včera o tom informoval minister školstva Branislav Gröhling na tlačovej konferencii po zasadnutí ústredného krízového štábu. Pôvodný plán bol, že školáci sa vrátia do škôl na Mikuláša, avšak všetko sa opäť zmenilo. Podľa najnovších predpokladov by sa tak malo stať až 8. januára 2021.

Testovanie neprešlo

Základný plán ministra spočíval v testovaní učiteľov, stredoškolákov, žiakov druhého stupňa a aj ich rodičov. Bohužiaľ, takéto návrhy testovania neprešli a deti sa tak do Vianoc v školách neukážu. Naďalej budú mať vyučovanie na online platformách. Aj keď učitelia robia, čo môžu, je diskutabilné, či takéto vyučovanie nahrádza kontakt žiaka s učiteľom.

Minister sa vyjadril, že chce ďalší plán pripraviť do 23. decembra. V tomto prípade dúfa, že deti by mohli ísť do škôl po novom roku. Stať by sa tak malo k 8. januáru. „Verím, že do tretice všetko dobré,“ poznamenal minister školstva. Má pred sebou znovu ďalšiu úlohu – vypracovanie plánu na otváranie všetkých škôl.

Materské školy a prvý stupeň fungujú

Testovanie, ktoré bolo navrhnuté a spojené s otváraním školy, neprešlo. Podmienkou otvorenia školy by podľa informácií bola účasť aspoň 70 % žiakov na testovaní. Ak by sa táto hranica nedosiahla, tak by žiaci naďalej pokračovali v dištančnej výučbe na online platformách škôl.

Materské školy a prvý stupeň základných škôl majú stále pokračovať v doterajšej výučbe.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: refresher.sk
Zdieľať na Facebooku