16.04.2024, meniny má
29. februára 2024

Aj tento rok sa uskutoční v našom meste Smeťobranie, do ktorého sa môže zapojiť každý

Aj tento rok sa uskutoční v našom meste Smeťobranie, do ktorého sa môže zapojiť každý
Zdroj: webnoviny.sk/Seredské novinky
reklama

Aj tento rok sa uskutoční seredské Smeťobranie. Koná sa pri príležitosti Dňa Zeme, ktorý je každoročne 22. apríla.

Každý sa môže zapojiť do zbierania odpadkov, ktoré sa povaľujú po našich seredských sídliskách a škaredia našu prírodu. Tento rok sa uskutoční už štvrtý ročník seredského Smeťobrania. Informácie priniesli Seredské novinky.

Kedy prebieha Smeťobranie?

Teplé počasie nás tento rok potešilo o čosi skôr ako by malo. Príroda sa začala zelenať skôr, a tak by sa mohlo stať, že by sa odpadky mohli stratiť v narastenej zeleni.

Tohtoročné Smeťobranie preto radnica naplánovala skôr a dokonca v dvoch etapách. Prvá predveľkonočná (1.3. – 24.3.) pripraví Sereď na sviatky jari a druhá v tradičnom termíne (12.4. – 28. 4.) bude pre potešenie Matičky Zeme k je aprílovému sviatku (22.4.).

reklama

Kde dostanem vrecia?

Vrecia na zber odpadu si môžete vyzdvihnúť na mestskom úrade, konkrétne na oddelení životného prostredia. Záujemcovia dostanú aj vrecia na separovaný odpad, nakoľko je žiaduce odpad triediť.

Mimochodom, mestský úrad Sereď podporí akúkoľvek aktivitu zameranú na udržanie čistoty prírody v našom okolí a mesta samotného aj mimo termínu Smeťobrania. Stačí vlastné podujatie vopred nahlásiť a dohodnúť sa s mestským úradom na súčinnosti.

Kde nechať vrecia s vyzbieraným odpadom?

Ak ste sa rozhodli zapojiť do tejto iniciatívy a vyzbierate vrece odpadu, môžete ho uložiť do ktoréhokoľvek voľného kontajnerového stojiska. Väčšie vrecia môžete nechať pri kontajnerovom stojisku akéhokoľvek seredského sídliska.

Nezabudnite poslať informáciu, kde ste vrece nechali alebo kontakt na vás. Pripojiť môžete aj smeťozberačskú fotografiu a všetko zaslať na smetobranie@sered.sk.

Aký odpad sa bude zbierať?

Zbierať sa budú plasty, papier, ale aj komunálny odpad zo sídlisk a prírody. Nezbiera sa stavebný odpad ani bioodpady. Ak pri smeťobraní nájdete nejaký nebezpečný odpad, je potrebné to nahlásiť na mestský úrad oddeleniu životného prostredia, ktoré sa postará o jeho odpratanie.

Zdroj: Seredské novinky

Zdroje: Seredské novinky
Zdieľať na Facebooku