27.11.2022, meniny má
17. júla 2022

Aj tento rok sa v našom meste uskutoční obľúbený Beh nádeje. Zašportujete si a podporíte dobrú vec

Aj tento rok sa v našom meste uskutoční obľúbený Beh nádeje. Zašportujete si a podporíte dobrú vec
Zdroje: Marián Bartoš/FB Beh nádeje
reklama

Občianske združenie Pomocníček od roku 2012 pomáha inak obdareným deťom a ich rodinám. Za účelom získania financií, tak potrebných pri liečbe týchto detičiek, organizuje Pomocníček rôzne úžasné podujatia, medzi ktoré patrí aj Beh nádeje. Ak sa chcete o Behu nádeje dozvedieť niečo viac, tak si prečítajte náš starší článok.

Už ôsmy ročník podujatia sa bude konať 17. septembra 2022 v Campingu v Seredi a podporiť ho môže každý Seredčan. Bude ho moderovať Peter „Mano“ Tomič, ktorý zaručene navodí tú správnu atmosféru, tak ako po minulé roky. Súťažiť sa bude v dvoch jednotlivých behoch, a to Hobby beh a Hlavný beh.

Registrácia na tohtoročný Beh nádeje je aktuálne spustená na www.behnadeje.sk.

Beh nádeje 2022

Prvý ročník Behu nádeje sa uskutočnil v roku 2014 a odvtedy patrí táto akcia k stálym športovým podujatiam v našom meste. Zúčastňujú sa na nej bežci z blízkeho okolia, ale aj zo vzdialenejších miest Slovenska. Finančný výťažok z tejto charitatívnej akcie putuje každý rok na pomoc buď konkrétnym detičkám, alebo na zakúpenie pomôcok do Denného centra Pomocníček.

reklama

Štartovné sa platí na mieste a pre jednotlivé kategórie je v tejto výške: Detský beh – 2 eurá pre všetky kategórie, Hlavný a Hobby beh – 10 eur.

Zdroj: FB Beh nádeje

Organizácia behu

Ako každý rok, aj tentokrát si môžete vybrať, akú dlhú trasu ste schopní odbehnúť. Hlavný beh má trasu 8,5 km a Hobby beh 4,5 km. Hlavný beh štartuje o 11.10 hod. a Hobby beh štartuje o 11.00 hod. Trasa vedie lesnými cestami v smere na Koleno a Horný Čepeň a naspäť popri Váhu do Campingu.

Detský beh – štart detského behu je o 10.00 hod. spred Campingu s cieľom v mieste štartu, rovná trasa s pevným asfaltovým povrchom.

Hobby beh – (4 500 m) – štart Hobby behu je spred Campingu, pokračuje smerom k Bistru Raketa cez železný most, pri kasárňach trasa pokračuje rovno popod hrádzu po vyšľapanej trávnatej ploche. Potom sa trasa stáča smerom doprava k záhradkám po spevnenom povrchu po vyznačenej trase. Späť do Campingu do cieľa sa vracia po hrádzi po cyklotrase s asfaltovým povrchom. Trasu tvorí cca 50 % asfalt, 30 % trávnatá plocha, 20 % spevnený povrch.

Hlavný beh – (8 500 m) – štart Hlavného behu je spred Campingu, pokračuje smerom k Bistru Raketa cez železný most, pri kasárňach trasa pokračuje rovno popod hrádzu po vyšľapanej trávnatej ploche. Potom sa trasa stáča smerom doprava k záhradkám, po spevnenom povrchu po vyznačenej trase. Smeruje doprava k mŕtvemu ramenu Váhu, okolo ramena Váhu do Horného Čepeňa. Späť do Campingu do cieľa sa vracia po hrádzi po cyklotrase s asfaltovým povrchom. Trasu tvorí cca 50 % asfalt, 30 % trávnatá plocha, 20 % spevnený povrch.

Zdroj: FB Beh nádeje

Štartovný balíček bežcov obsahuje bežecké tričko (pre prvých 100 bežcov), štartovné číslo, jablko a napolitánku, občerstvenie na trati a v cieli a čip v štartovnom čísle na meranie času. Výsledky sú regulérne zmerané časomierou. V jednotlivých kategóriách budú ocenení prví traja bežci.

Ani tento rok sa nezabudlo na Detský beh, ktorý bude štartovať o 10.00 hod. Dĺžka trasy pri tomto behu je rozdelená nasledovne:

  • dievčatá do 6 rokov trasa 100 m (rok narodenia 2016 a mladšie),
  • chlapci do 6 rokov trasa 100 m (rok narodenia 2016 a mladší),
  • dievčatá od 7 – 10 rokov trasa 250 m (rok narodenia 2015 – 2012),
  • chlapci od 7 – 10 rokov trasa 250 m (rok narodenia 2015 – 2012),
  • dievčatá od 11 – 15 rokov trasa 500 m (rok narodenia 2011 – 2007),
  • chlapci od 11 – 15 rokov trasa 500 m (rok narodenia 2011 – 2007).

V štartovnom balíčku pre detských bežcov sa nachádza samolepiace štartovné číslo s veselým motívom a sladké občerstvenie.

Zdroj: FB Beh nádeje

Zdroj: FB Beh nádeje

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Beh nádeje
Zdieľať na Facebooku