16.05.2022, meniny má
4. novembra 2020

Ak máte negatívny test, môžete ísť na omšu. Seredská farnosť bude vysielať aj online prenos

Ak máte negatívny test, môžete ísť na omšu. Seredská farnosť bude vysielať aj online prenos
Zdroj: M. Chatrnúchová/gloriadei.sk
reklama

Samozrejmosťou u Slovákov sú verejné bohoslužby. Tie sa však kvôli pandémii koronavírusu čoraz častejšie rušili a na základe nariadení sa nemohli vykonávať naozaj dlhý čas. Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky však po novom vydal nové opatrenia. Tieto opatrenia sa týkajú verejných bohoslužieb, ktoré si mnohí Slováci vyslovene vyžadovali.

Od pondelka omše budú

Znova platí, ak ste mali negatívny test, neplatí pre vás zákaz vychádzania. Platia pre vás však určité nariadenia, o ktorých sme písali v tomto článku.  Od pondelka 2. novembra 2020 je opätovne možné sláviť verejné sväté omše. Má to však jeden háčik, bohoslužby sa môže zúčastniť len 6 ľudí. Cez deň zostane kostol otvorený, takže, ak sa chcete ísť pomodliť sám, brány kostola budú otvorené.

Štvrtková poklona Najsvätejšej Oltárnej sviatosti, prijatie sviatosti zmierenia 30 minút po svätej omši či osobná modlitba sú povolené. Tak ako vo väčšine verejných priestorov, počet osôb na jeden meter štvorcový nemôže presiahnuť jednu osobu. Úradné hodiny na fare budú bývať v utorok a štvrtok.

Online omše cez internet

Seredská farnosť si pre veriacich pripravila novinku, a tou je vysielanie svätých omší naživo cez internet. Začne sa už od nedele. V týždni budú omše prebiehať nasledovne: v pondelok o 18.00 hod., v sobotu bude bývať program Fatimskej soboty od 9.00 hod. a v nedeľu bude svätá farská omša o zvyčajnom čase 10.30 hod.

reklama
Najbližšie vysielanie svätej omše zo Serede si však ešte treba overiť vo farských oznamoch a v danom čase sledovať na Facebooku seredskej farnosti. Alebo si čas omše môžete overiť priamo na webe seredskej farnosti.

Zdroj: M. Chatrnúchová

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku