19.05.2024, meniny má
31. októbra 2022

Aké sú prvé slová budúceho primátora Serede? Ondrej Kurbel sa prihovoril Seredčanom prostredníctvom médií

Aké sú prvé slová budúceho primátora Serede? Ondrej Kurbel sa prihovoril Seredčanom prostredníctvom médií
Zdroje: seredsity.sk/Ing. Ondrej Kurbel
reklama

Počas uplynulého víkendu Sereď zažila dlhoočakávané komunálne voľby, ktoré boli spojené s voľbami predsedov samosprávnych krajov a poslancov krajských zastupiteľstiev. Občania si nevyberali len primátora mesta Sereď, ale aj svojich zástupcov do mestského zastupiteľstva.

V týchto voľbách získal post primátora mesta Sereď Ing. Ondrej Kurbel. Vo voľbách ho spomedzi štyroch kandidátov zvolilo za primátora až 1 996 občanov. Na druhom mieste bol Mgr. Ján Jankulár, ktorý získal 1 524 hlasov. Tretie miesto obsadil Mgr. Tomáš Karmažín – 421 hlasov a posledná JUDr. Edita Červeňová – 401 hlasov.

Prvé slová Seredčanom

Aj prostredníctvom nášho média by chcel Ondrej Kurbel odovzdať Seredčanom pár slov. „Sereď, ďakujem,“ začína jeho príhovor, ktorý zaslal aj do našej redakcie.

„Ďakujem za každý jeden hlas, za akúkoľvek prejavenú podporu počas kampane, ale aj za obrovské množstvo gratulácií, ktoré po vyhlásení výsledkov prichádzajú. Aj keď ma mrzí nízka účasť vo voľbách, chápem viaceré dôvody, ktoré k tomu mohli prispieť. Volebný výsledok beriem s vďačnosťou a pokorou ako silný záväzok pracovať pre všetkých obyvateľov nášho mesta. Budem sa maximálne snažiť o to, aby som svojou prácou a jednaním dokázal nájsť cestu aj k tým, ktorí ma nevolili.

reklama

Ďakujem aj mojim najbližším, celému tímu a všetkým, čo ste nám verili a podporovali nás. Zároveň srdečne gratulujem všetkým kandidátom na poslancov mestského zastupiteľstva, ktorí získali od ľudí mandát zastupovať ich. Teším sa na konštruktívnu spoluprácu a verím, že spoločne dokážeme nachádzať dobré riešenia pre naše mesto. Ešte raz, veľké ďakujem,“ ukončil svoj prvý mediálny príhovor budúci primátor.

Novému primátorovi nášho mesta prajeme aj my veľa síl a odhodlania do jeho novej funkcie. Dúfame, že aj spolu s novozvolenými poslancami vytvoríte dobre a kvalitne fungujúce zastupiteľstvo, ktoré bude dosahovať úspešné výsledky.

Zdroje: Ing. Ondrej Kurbel
Zdieľať na Facebooku