12.04.2021, meniny má
27. februára 2021

Aké sú výsledky 6. kola testovania v našom meste? Pozitivita sa drží stále na rovnakej hodnote

Aké sú výsledky 6. kola testovania v našom meste? Pozitivita sa drží stále na rovnakej hodnote
Zdroj: seredsity.sk/bratislava.sk
reklama
V Seredi sa dnes konalo ďalšie kolo antigénového testovania v odberných miestach zriadených naším mestom. Sereď v rámci šiesteho kola skríningu populácie Slovenska počas lockdownu pripravila znovu odberné miesta na testovanie obyvateľov s trvalým pobytom v meste Sereď. Výsledky sú znovu uspokojivé. Miera pozitivity neklesá, ale ani nestúpa. Aké sú presné výsledky dnešného testovania?

Miera pozitivity je 0,78 %

V Seredi dnes otestovali 3 064 občanov, z toho bolo 24 pozitívnych. Najviac pozitívnych odhalili testy na mestskom úrade – matrike. Miera pozitivity neklesá, iba mierne stúpla, nakoľko je 0,78 %. Týždeň dozadu bola 0,76 %.

zdroj: KŠ mesta Sereď

Bude ďalšie testovanie?

Krízový štáb mesta Sereď plánuje počkať, čo prinesie výstup už z týždeň trvajúcej porady vlády a príslušných odborníkov na pandémiu. Do konca aktuálneho núdzového stavu (19. 03. 2021) zostávajú ešte dve soboty.

V tieto dve soboty (6. 3. a 13. 3.) mesto bude testovať v prípade potreby. Testovanie by bolo najmä pre občanov, čo potrebujú certifikát na cestu do práce, ako aj pre potreby rodičov detí v materských škôlkach, otvorených pre kritickú infraštruktúru a deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať na homeoffice.

Mesto dokonca zvažuje budúci víkend po prázdninách pridať aj jedno odberné miesto s rezerváciami v dome kultúry na Mlynárskej.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: KŠ mesta Sereď
Zdieľať na Facebooku