27.07.2021, meniny má
20. februára 2021

AKTUÁLNE: Poznáme výsledky dnešného antigénového testovania v Seredi. Pozitivita naďalej klesá

AKTUÁLNE: Poznáme výsledky dnešného antigénového testovania v Seredi. Pozitivita naďalej klesá
zdroj: TVnoviny.sk/semmerlock.sk
reklama
V Seredi sa práve skončilo ďalšie kolo antigénového testovania v odberných miestach zriadených mestom. Mesto Sereď v rámci štvrtého kola skríningu populácie Slovenska počas lockdownu pripravilo znovu odberné miesta na testovanie obyvateľov s trvalým pobytom v meste Sereď. Výsledky sú znovu uspokojivé, nakoľko po druhý týždeň klesla miera pozitivity pod 1 %.

Miera pozitivity je 0,76 %

Znovu sa v Seredi testovalo len v sobotu (okrem pravidelného pretestovania zamestnancov a odberných tímov 2 dni vopred). A po druhý raz sa testovalo bez odberného miesta na Kasárenskej ulici. Všetci pozitívne testovaní po dnešnom testovaní sú teraz ľudia s trvalým pobytom v Seredi.

Znovu sme sa dostali pod 1,0 %, a to konkrétne 0,76 %. Otestovaných bolo 3 152 ľudí, z toho 24 pozitívne. Treba však aj naďalej myslieť na to, že vzhľadom na určitú mieru nepresnosti antigénových testov môže byť pozitívne testovaných oveľa viac. Preto by sme aj naďalej všetci mali byť neustále zodpovední.

zdroj: KŠ mesta Sereď

Ak nie ste Seredčan

Ak nie ste Seredčan a potrebujete test, v Seredi sa môžete dať otestovať aj naďalej na 2 odberných miestach – bez ohľadu na trvalý pobyt:
  • Kasárenská ulica (pondelok – sobota): 9.00 – 13.00 + po prestávke 14.00 – 18.00 hod.
  • Trnavská ul. Phoenix Corp. na SAD (pondelok – nedeľa): 8.30 – 12.30 + po prestávke 13.00 – 17.00 hod.

Zajtra testovanie už neprebieha, testovalo sa opäť iba v sobotu.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: KŠ mesta Sereď
Zdieľať na Facebooku