06.04.2020, meniny má
19. júna 2019

Ako dopadla Sereď v kampani Do práce na bicykli? Pozrite si výsledky

reklama

Včera sa konalo slávnostné vyhodnotenie kampane Do práce na bicykli 2019. Kampane na podporu cyklistickej dopravy prebiehali vo viacerých mestách na Slovensku a nechýbalo ani to naše. Čo sa vďaka nej zistilo a ako dopadla Sereď?

Do práce na bicykli

Národná kampaň prebieha už 6. rok a je určená pre všetkých obyvateľov mesta. Tí sa do súťaže zaregistrujú a vytvoria 2- až 4-členné tímy, ktoré musia tvoriť zamestnanci z jednej firmy, organizácie či inštitúcie. Následne sa dochádzanie do práce eviduje do systému, vďaka čomu si môžeme pozrieť výsledky.

Cieľom kampane je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy na Slovensku. Medzi jej hlavné myšlienky tiež patrí vytváranie podmienok pre ekologickejšie alternatívy v doprave, aby bola nielen jazda na bicykli, ale aj každodenný život v meste príjemnejší, zdravší a kvalitou sa približoval vyspelým európskym metropolám. Zamestnávateľov by táto kampaň mala motivovať k tomu, aby vytvárali vo svojich firmách lepšie podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a ponúkali im nové možnosti.

Účastníci kampane mohli získať okrem dobrého pocitu aj rôzne ceny a výhody. Seredské občianske združenie Mám rad cyklistiku pripravilo pre cyklistov v rámci kampane aj sprievodnú akciu s názvom Raňajky pre cyklistov v meste, o čom sme informovali v našom májovom článku. Mesto Sereď sa tiež postaralo o ocenenie účastníkov vo viacerých kategóriách.

Mapa registrovaných samospráv

Do kampane sa tento rok zaregistrovalo až 99 samospráv, čo je o 18 viac ako minulý rok. Celkovo v porovnaní s minulými rokmi tento počet každoročne stúpa.

ZDROJ: DOPRACENABICYKLI.EU

Výsledky kampane 2019

Vďaka monitoringu kampane sa ukázalo, že keď istá časť obyvateľov vymenila dopravný prostriedok za bicykel, vzrástla priemerná rýchlosť osobných automobilov a v uliciach tiež pribudlo viac voľného miesta, čo ocenili užívatelia verejného priestoru vrátane motoristov. Na Slovensku sa tento rok podarilo najazdiť vyše milióna kilometrov, čo vychádza v priemere na necelých 81 km na jedného účastníka. Bližšie informácie si môžete pozrieť v tabuľke nižšie.

ZDROJ: DOPRACENABICYKLI.EU

Výsledky Serede

Seredským tímom sa podarilo najazdiť vyše 5 550 km, čo je v priemere 77 km na jedného účastníka. Oproti minulému roku je to však o čosi menej. Sereď sa umiestnila na 29. mieste. Ak si však zoberieme do úvahy májové nepriaznivé počasie, je to naozaj skvelý výkon.

ZDROJ: DOPRACENABICYKLI.EU

Do kampane sa v Seredi zapojilo 22 tímov. Najúspešnejší bol tím s názvom Špeckatím, ktorému sa podarilo najazdiť vyše 600 km. Svoje druhé miesto si vybojoval tím Horalky s 548,5 km a tretie miesto zaujal tím TINK OF SEREĎ, ktorí do práce najazdili cez 500km. Ani ostatné tímy na tom neboli o nič horšie. Každopádne oceňujeme ich záujem, aktivitu, prezentáciu mesta a v neposlednom rade aj kreatívne názvy. Viac informácií o ostatných tímoch nájdete na tomto odkaze.

ZDROJ: DOPRACENABICYKLI.EU

Veríme, že hranice nášho mesta sa budú posúvať každoročne vpred a tímom, ktoré sa zapojili, ďakujeme a srdečne gratulujeme.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: dopracenabicykli.eu
Zdieľať na Facebooku