31.05.2023, meniny má
8. septembra 2022

VOĽBY 2022: Ako jediná žena kandiduje na post primátorky Serede právnička Edita Červeňová

VOĽBY 2022: Ako jediná žena kandiduje na post primátorky Serede právnička Edita Červeňová
Zdroje: seredsity.sk/Edita Červeňová
reklama

JUDr. Edita Červeňová je štvrtou kandidátkou na post primátora mesta Sereď a zároveň kandiduje aj do mestského zastupiteľstva. Na kandidátne listiny ju nominovala politická strana SLOVENSKÝ PATRIOT.

Edita Červeňová je 60-ročná právnička, pracujúca v súkromnej spoločnosti. Od roku 2018 je poslankyňou mestského zastupiteľstva, predsedníčkou legislatívno-právnej komisie, vykonáva sobáše a víta malých občanov mesta.

Chce vylepšiť rezervy

„Zosobášila som veľa mladých ľudí, ktorí boli plní očakávania, túžob a snov. Privítala veľa malých občanov, ktorých iskrivé zvedavé očká ma utvrdili v tom, že mesto, v ktorom žijem, si zaslúži byť lepšie a krajšie,“ povedala pani Červeňová pre naše médium.

Počas jej pôsobenia v mestskom zastupiteľstve sa oboznámila s celkovým stavom a chodom mesta a zistila, že sú aj rezervy, ktoré je možné vylepšovať, a tak meniť veci k lepšiemu.

reklama

Od začiatku presadzuje vysporiadanie pozemkov, ktoré sú pod budovami a stavbami mesta. Vysporiadanie pozemkov stagnuje a spôsobuje v rozvoji mesta nemalé problémy. Podporila každú žiadosť, ktorá viedla k vysporiadaniu pozemkov.

Ako predsedníčka legislatívno-právnej komisie spolu s členmi komisie apeluje na mesto, aby boli pri preberaní žiadostí od občanov dôslední. Je potrebné, aby boli tieto žiadosti úplné, napísané v zmysle platných predpisov a aby v prípade nedostatkov boli zamestnanci jednotlivých oddelení, na ktoré sú žiadosti odovzdávané, nápomocní aj v tom, že pomôžu občanovi spísať žiadosť a takto predchádzať prieťahom a prípadnému vráteniu z dôvodu neúplnosti.

Presadzuje rozširovanie parkovísk na sídliskách, čo sa aj podarilo na Novomestskej ulici. Rovnako je nápomocná aj pri výsadbe stromov a kríkov pre občanov, ktorí majú záujem skrášliť si svoje okolie. Oznámia jej miesto a počet a ona ich požiadavky následne konzultuje s oddelením životného prostredia. Všetky jej požiadavky, ktoré odovzdala, boli vybavené.

Zdroj: Edita Červeňová

Vie, čo trápi občanov na sídliskách

Pani Edita Červeňová požiadala na základe žiadosti občanov o zabetónovanie a vyrovnanie priestoru, ktorý bol po oprave prasknutého potrubia dlhú dobu rozbitý. Cesta aj priestor pred garážami a vjazd do garáží na Novomestskej ulici boli opravené a vyrovnané.

Podarilo sa jej presadiť a podľa finančných možností aj zrealizovať uzamykateľné stojany na bicykle.

„Keďže bývam na sídlisku, viem, čo obyvateľov sídlisk trápi. Aj preto sa aktívne zapájam a podporujem úpravy a vylepšenie stojísk na smetné nádoby. Som zástancom toho, aby stojiská boli uzamykateľné. Avšak kvôli financiám sa začnú takéto stojiská len postupne realizovať v spolupráci s obyvateľmi,“ dodala.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: Edita Červeňová
Zdieľať na Facebooku