04.03.2024, meniny má
19. decembra 2023

Ako sa darilo pretekárom z CK AB Sereď v roku 2023? Prečítajte si zhrnutie ich výsledkov

Ako sa darilo pretekárom z CK AB Sereď v roku 2023? Prečítajte si zhrnutie ich výsledkov
Zdroj: FB Cyklistický klub AB SEREĎ
reklama

Cyklistika je celosezónny a multidisciplinárny šport. Cestná, horská, dráhová, cyklokros, gravel, bmx, cyklotrial a ďaľšie, umožňujú každému nájsť si pre seba to pravé orechové na rekreačnej alebo súťažnej úrovni. Prirodzene teplejšie mesiace sú pre túto aktivitu priaznivejšie, ale súťažné disciplíny a tréningy prebiehajú počas celého kalendárneho roku.

Cyklistický klub AB Sereď pravidelne pripravuje pre obyvateľov mesta Sereď niekoľko cyklistických akcií, a to tak pre deti a mládež, ako i pre športu holdujúcich rodičov.

Zameraním Cyklistického klubu AB Sereď je amatérska aj pretekárska cyklistika, a to horská i cestná. V klube sú priaznivci cyklistiky všetkých vekových kategórií od školopovinných detí až po starších ľudí.

Cyklistický klub AB SEREĎ  má na konte aj v tejto sezóne pódiové umiestnenia z rôznych športových podujatí po celom Slovensku, kde reprezentujú naše mesto.

reklama

Ako opísali členovia klubu tohto sezónne umiestnenia a výsledky? Prečítajte si v sumári, ktorí zverejnili Seredské novinky.

Cestná cyklistika

Nepísanou kráľovskou disciplínou je odvetvie cestnej cyklistiky, kde sezóna začala v marci a končila v októbri. Niektorí z nás absolvovali tréningové sústredenia Malorka (ESP / marec) a Arabba (ITA / júl) a sezónu sme odštartovali v zahraničí v moravskom Hlohovci (Trofeo Cinelli) a pokračovali na rôznych podujatiach na Slovensku.

Sezóna 2023 bola pre našich cyklistov mimoriadne úspešná z hľadiska účasti na pretekoch, ale najmä výsledkovo. Najcennejšie sú umiestnenia v dlhodobých súťažiach Slovenský pohár Masters (Merida road cup – MRC / 16 kôl) a Trnavská cyklistická liga – TCL (15 kôl).

Zdroj: FB Cyklistický klub AB SEREĎ

Okrem toho sme mali účasť na mnohých jednorázových podujatiach od časoviek po cyklomaratóny, kde pretekalo spolu 19 našich cyklistov.

Najvýraznejšie úspechy v cestnej cyklistike dosiahli:

Jakub Bukovčák – víťaz Slovenského pohára kat. Masters A (30-39 r.), účastník pretekov Gran Fondo Umag (CRO), Gran Fondo Matildica (ITA) a legendárnej časovky do vrchu Glocknerkoenig.

Ľuboš Lukáč – celkovo 2. miesto v Slovenskom pohári kat. Masters B (40-49 r.)

V tvrdej konkurencií najlepších cyklistov kategórií Masters sa tieto výsledky svojou váhou zaradili k top úspechom nášho klubu z čias fungovania Centra talentovanej mládeže, kde pôsobilo viacero reprezentantov a Majstrov SR.

Zdroj: FB Cyklistický klub AB SEREĎ

Zdroj: FB Cyklistický klub AB SEREĎ

Gravel

Tohto roku sa na Slovensku rozbehla historicky prvá celoslovenská súťaž v u nás novej cyklistickej disciplíne Gravel. Kombinuje v sebe prvky cestnej, horskej cyklistiky a cyklokrosu. Jazdí sa na nespevnených povrchoch s minimom asfaltu a trávy.

Gravel naberá na popularite pre svoj špecifický charakter, kde sklbuje rýchlosť, silu, bezpečnosť a techniku.

Okrem jednorázových regionálnych pretekov Abčkári absolvovali kompletný Slovenský pohár (4 kolá). Sereď sa v tejto disciplíne zviditelnila aj usporiadaním vôbec prvých pohárových pretekov s názvom WaaGravel 2023, ktoré sa išli ako 1. kolo Slovenského pohára. Gravel pretekov sa v tomto roku zúčastňovalo 10 našich jazdcov.

Zdroj: FB Cyklistický klub AB SEREĎ

Medailové umiestnenie v celkovom poradí SP Gravel 2023:

  • Miroslav Troják – celkovo 2. miesto v SP Gravel kat. Masters A (35-49 r.)
  • Tibor Nešťák – 2. miesto Majstrovstvá SR Gravel kat. Masters B (50-64 r.), víťaz SP Gravel Masters B
  • Ladislav Benedikovič – 3. miesto Majstrovstvá SR Gravel kat. Masters C (65+), celkovo 3. miesto SP Gravel Masters C

Po úspešnej organizačnej premiére sa pre sezónu 2024 budeme uchádzať o usporiadanie Majstrovstiev Slovenska v tejto disciplíne.

A čo v zime? Preteky skončili, tréning samozrejme nie. Stretnúť sa môžeme počas týchto zimných mesiacoch na ceste, stále sa rozširujúcom cyklochodníku, v teréne, na bežkách, skialpoch, v posilňovniach, plavárni…

cyklistika

Zdroj: FB Cyklistický klub AB SEREĎ

Zdroje: seredskenovinky.sk, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku