27.06.2022, meniny má
22. novembra 2018

Ako získate dotácie z rozpočtu mesta na rok 2019? V týchto 3 krokoch sa dozviete všetky dôležité informácie

reklama

V Seredi pôsobí veľa skvelých združení, organizácií, klubov, aktivistov a dobrovoľníkov, ktoré robia naše mesto lepším. Koncom každého roka mesto Sereď uverejňuje výzvy na podávanie žiadostí o dotácie na rok 2019, ktoré sú určené na aktivity a projekty týchto organizácií.

Podľa oficiálnych informácií Oddelenia školstva, rodiny, kultúry a športu sú momentálne vypísané 4 rôzne výzvy na rok 2019. Ide najmä o oblasť kultúry, športu, mládeže a sociálnu oblasť. Viac sa však dočítate ďalej.

Ak vaše združenie pôsobí v akejkoľvek z týchto oblastí, neváhajte a využite možnosť získať ďalšie zdroje financovania vašich aktivít, ktoré môžete zaradiť do rozpoču na ďalší rok. Priblížíme vám prvé 3 jednoduché kroky, ktoré vám objasnia potrebné procesy pri odovzdávaní žiadosti. Získate základný prehľad o tom, čo treba spraviť pre to, aby ste žiadosť úspešne podali.

reklama

1. KROK: VÝBER OBLASTI, V KTOREJ VAŠE ZDRUŽENIE/ORGANIZÁCIA PÔSOBÍ

Ako sme spomínali vyššie, sú 4 oblasti, na ktoré sú vypísané výzvy. Myslíme si, že sami dobre viete, do ktorej oblasti patrí vaša činnosť.  Neznamená to však, že združenie, ktoré sa doteraz venovalo prevažne kultúrnej činnosti, nemôže vypracovať projekt na sociálnu oblasť. Musíte si dobre premyslieť stratégiu na ďalší rok a rozhodnúť sa, aké ciele by mal mať váš projekt predstavovať.

Po rozkliknutí jednotlivých výziev sa dostanete na stránku mesta, kde nájdete potrebné dokumenty na nahliadnutie:

  1. Výzva na predloženie žiadosti o dotáciu pre oblasť športu a rozvoj telovýchovy 
  2. Výzva na predloženie žiadosti o dotáciu pre oblasť mládeže
  3. Výzva na predloženie žiadosti o dotáciu pre oblasť kultúry, záujmovo-umeleckej činnosti a kultúrnej aktivity
  4. Výzva na predloženie žiadosti o dotáciu pre oblasť charity, sociálnej pomoci, humanitárnej starostlivosti, zdravotníctva a zdravotne postihnutých

2. KROK: PREČÍTAJTE SI VÝZVY NA PROJEKTY

V jednotlivých výzvach na projekty sa dočítate všetky potrebné informácie, kritéria a pokyny k vypracovaniu jednotlivých žiadostí. V jednotlivých oblastiach sa pokyny a kritéria môžu líšiť a preto si dajte pozor na to, ktorú výzvu máte rozkliknutú.

Je niekoľko vecí, čo musí vaša žiadosť o dotácie obsahovať. Ide nielen o poskytnutie základných informácií o združení a obyčajných administratívnych informácií, ale aj o vypracovanie projektu, nastavenie rozpočtu a popis aktivity, ktorú budete za poskytnutú dotáciu vykonávať. Musíte spĺňat niekoľko podmienok, ktorými sa určite nenechajte odradiť. V prípade, že žiadateľ nebol v minulosti príjemcom dotácie mesta, k žiadosti si pripravte aj také dokumenty ako je kópia Zmluvy o účte žiadateľa v banke, kópiu o ustanovení voľbe štatutárneho zástupcu a pri združeniach aj kópiu stanov.

3. KROK: VYPRACUJTE A ODOVZDAJTE PROJEKT

Vypracovanie náležitého projektu možno zaberie nejaký čas, ale nezúfajte. Vždy sa môžete poradiť s inými ľuďmi a stále máte dosť času. Treba však už začať, lebo niektoré termíny odovzdania sú už 11. januára. Určite nájdete vo svojom okolí združenia, ktoré v minulosti dotáciu využili a možno vám pomôžu. Sme však presvedčení, že po krátkom naštudovaní týchto informácií vám bude všetko jasné. Najdôležitejšie je, aby ste projekt odovzdali načas. Preto sme vám pripravili jednoduchý vizuál, z ktorého si rovno môžete opísať termíny odovzdania, aby ste na ne nezabudli. Žiadosti o dotáciu je potrebné doručiť v stanovenom termíne a to písomne na pult prvého kontaktu MsÚ v Seredi, a rovnako aj v elektronickej podobe na mail skolstvo.sport@sered.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku