21.05.2024, meniny má

Naši florbalisti budú hrať prvú ligu!

28. júna 2018
ZDROJ: FILIP SEDLÁČEK
28. júna 2018

Naši florbalisti budú hrať prvú ligu!

Naši florbalisti budú hrať prvú ligu!
ZDROJ: FILIP SEDLÁČEK
reklama

Florbalisti z klubu Ice Players Sereď sa najbližšiu sezónu predstavia v prvej lige florbalovej súťaže na Slovensku. Ide o kategóriu mužov. V Seredsity.sk to vieme ako prví a tento úspech nám potvrdili aj zástupcovia klubu, ktorí posledné týždne intenzívne riešili potenciálnu účasť seredského klubu v 1. lige.

,,Áno, je to definitívne, už máme licenciu.” potvrdil nám včera jeden z predstaviteľov klubu, Peter Janda. ,,Potrebujeme odovzdať viac skúseností mladým hráčom, ktorí budú čoskoro tvoriť budúcnosť klubu. Je to veľká výzva a príležitosť, a možno to bude náročná cesta, ale mužstvo to výkonnostne môže posunúť výrazne nahor.” 

Muži tímu Ice Players v sezóne 2017/2018

Seredskí ľadoví chlapci predvádzali v uplynulej sezóne skvelé výkony.  V lige jasne dominovali a do vyraďovacej fázy postupovali z prvého miesta. V play-off sa následne prebojovali až do finále, v ktorom ich v napínavých zápasoch obral o titul Dragons Hlohovec.  

reklama

Hlohovec je však klasifikovaný ako B tím extraligového AS Trenčín a ten sa podľa podmienok 1. ligy nemôže súťaže zúčastniť. Sereď následne kúpila licenciu od bratislavského tímu, ktorý vyhral celkovú baráž o 1. ligu.

Okrem toho, že muži z Ice Players Sereď vyhrali základnú časť 2. ligy s náskokom 7 bodov, dominovali aj v iných štatistikách. Pozrite sa:

Peťo Janda nám povedal, že táto sezóna predovšetkým stmelila celý kolektív. V zápasoch sa snažili hrať jeden pre druhého a pomáhali si nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Veľkou psychickou podporou počas sezóny bol vraj aj šikovný brankár Tomáš Štibrányi, ktorý zodpovedne odrážal šance súperov. Aj vďaka nemu mužstvo inkasovalo najmenej gólov v sezóne.  Ice Players Sereď môžete odoberať aj na ich Instagrame. Tu sú na fotke ako čerství vicemajstri 2. ligy zo sezóny 17/18:

Tak, ako sa darilo komplexne celému tímu, tak aj jednotlivci preukázali svoje kvality v individuálnych štatistikách. V prvej desiatke kanadského bodovania figurovali až štyria hráči z Ice Players Sereď – Peter Janda, Bohuslav Lenčéš, Jakub Fačkovec a kapitán tímu, Patrik Jakubek. Dokopy títo hráči zozbierali až neuveriteľných 216 kanadských bodov.,,Je to však o jednom kolektíve a ten je silný.” potvrdil nám spomínaný hráč Jakub Fačkovec. Peťo Janda ovládol individuálne štatistiky celkovej ligy a bral všetky prvenstvá doradu – kanadské bodovanie, najlepší strelec a najväčší počet asistencií. Pozrite sa na na jeho štatistiky:

Peter Janda ako najproduktívnejší hráč 2. ligy v sezóne 17/18

Mimochodom, vedeli ste, že toto mužstvo vedie mladý seredský kapitán Patrik Jakubek?

Kapitán mužstva Patrik Jakubek

Prvý prvoligový zápas odohrájú hráči Ice Players Sereď 15. septembra 2018 v Oravskej Polhore s FBC Raptors. Chalanom ešte raz gratulujeme, držíme palce všetkým na čele s trénermi Ondrom Balákom, Peťom Zámečníkom a Peťom Jandom. Určite to všetko budeme sledovať na našom webe.

Zdieľať na Facebooku