12.04.2021, meniny má
26. februára 2021

V Slovenskej republike bude opätovne predĺžený núdzový stav kvôli pandémii koronavírusu

V Slovenskej republike bude opätovne predĺžený núdzový stav kvôli pandémii koronavírusu
Zdroj: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky
reklama

Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky v piatkovom hlasovaní odsúhlasili predĺženie núdzového stavu vyhláseného z dôvodu ohrozenia života a zdravia osôb v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie koronavírusu. Rokovali od stredy, pričom výsledky sú známe od dnešného dňa. Predĺženie bude nutné ešte odobriť parlamentom, aby bolo právoplatné.

Ako sa hlasovalo?

Zo 118 prítomných poslancov hlasovalo za predĺženie 83, proti bolo 35 poslancov. Núdzový stav už predĺžila vláda od 8. februára na ďalších 40 dní. Opakované predĺženie núdzového stavu nepodporil okrem opozičných poslancov ani koaličný poslanec Marián Viskupič (SaS).

Rokovali od stredy

Poslanci rokovali o núdzovom stave dlhšie na mimoriadnej schôdzi, konkrétne už od stredy (24. 2.). Na základe novelizovanej legislatívy musí však predĺženie núdzového stavu odobriť ešte parlament, ktorý má na to maximálne 20 dní.

Opozičným poslancom v návrhu vlády na odsúhlasenie predĺženia chýbala analýza doterajších opatrení a tiež ďalšie konkrétne návrhy ďalších opatrení, ktoré sa vláda chystá zaviesť, avšak ešte nie sú známe. Opozícia upozorňovala, že viaceré opatrenia sa dajú uplatniť bez potreby núdzového stavu. Koaliční poslanci avizovali podporu, no viacerí do budúcna očakávajú opatrenia, ktoré by neboli viazané na núdzový stav.

Správu budeme aktualizovať.

Zdroje: trend.sk, MVSR
Zdieľať na Facebooku