06.04.2020, meniny má
26. januára 2020

Akú kaviareň, pieseň či projekt nám môže závidieť Slovensko? Toto sú najlepšie články za uplynulý týždeň

Akú kaviareň, pieseň či projekt nám môže závidieť Slovensko? Toto sú najlepšie články za uplynulý týždeň
Zdroj: seredsity.sk/youtube.com/Mesto Sereď
reklama

Každý týždeň sa vám snažíme ponúknuť čo najkvalitnejší lokálny obsah a priniesť vám nové zaujímavé informácie z nášho mesta a okolia. Ak ste náhodou mali náročný týždeň a naše články ste nestihli sledovať, rozhodli sme sa nedeľu venovať našim najlepším článkom uverejneným počas uplynulého týždňa, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

Tento týždeň sme vám odporučili, ktoré miesta by ste mali určite navštíviť, v spomienkach sme sa vrátili do zasneženej Serede, zoznámili sme vás s novinkou od šintavskej skupiny a informovali sme vás o unikátnom projekte, ktorý sa chystá v našom meste.

Všeobecne sa vám okrem horúcich informácií snažíme priniesť aj rozhovory s osobnosťami nášho mesta, rôzne kvízy, športové výsledky a ďalšie články, ktoré môžete nájsť na našom webe v rôznych kategóriách a sekciách. Do komentárov nám pokojne napíšte, ktorý typ článkov si radi prečítate, koho by sme mali vyspovedať, aké miesta by sme mali navštíviť či akej oblasti by sme sa mali venovať.

Pieseň Zorané od šintavskej kapely ako absolútny hit 

Keď sa nám do uší dostala pieseň od kapely MEJBIS, nemohli sme si to nechať iba pre seba. Ich pieseň mala na Youtube v tom čase 420 zhliadnutí. V článku sme vám skupinu zo Šintavy a ich pieseň predstavili a priniesli vám ďalšie zaujímavé informácie. Chytľavý refrén, vtipný text a zábavný videoklip nadchol všetkých natoľko, že sa o nej rozhodol zmieniť aj web Funrádia. Vďaka veľkému ohlasu bola pieseň zaradená ako horúca novinka aj do playlistu Trnavského rádia a dnes majú na konte vyše 11 300 zhliadnutí na Youtube. Ak ste tento hit nestihli zaregistrovať, prečítajte si o ňom na tomto odkaze.

ZDROJ: YOUTUBE.COM

Sereď bude mať ako druhá na Slovensku prírodný cintorín

Počas týždňa sme vám predstavili projekt, ktorého cieľom je vybudovanie prírodného cintorínu v Seredi. Prináša alternatívny spôsob pochovávania ľudí oproti chladným obradným sieňam a neosobným obradom. Je taktiež náhradou alebo možnosťou vybrať si osobný spôsob rozlúčky s milovanou osobu či už prostredníctvom cirkevného, civilného alebo súkromného obradu. Ľahko rozložiteľné rakvy a urny nebudú mať negatívny dopad na životné prostredie. Na pomoc k získaniu finančných prostriedkov sú potrebné aj vaše hlasy. O tom, ako hlasovať a ďalšie dôležité informácie o projekte si môžete prečítať tu.

ZDROJ: MESTO SEREĎ

Takto vyzeral pred tromi rokmi zamrznutý Váh v Seredi

Do redakcie sa nám podarilo získať jedinečné zábery zamrznutého Váhu.  Fotky nás vrátia do 23. januára 2017. Sú naozaj výnimočné a ukazujú nám, ako dokáže zamrznúť aj taká majestátna rieka, ako je Váh. Dnes sú tieto fotografie už len milou spomienkou, nakoľko snehová nádielka bola počas tejto zimy veľmi chudobná a Sereď si ju vychutnala len počas dvoch dní. Ak ste tieto fotografie nepostrehli, pozrieť si ich môžete v našom štvrtkovom článku.

ZDROJ: LÍDIA KURCZIUS BAŠOVÁ

Vďaka tejto stránke sú seredskí vodiči informovaní o aktuálnom dianí na cestách v okrese Galanta

Dopravný servis na Facebooku sa osvedčil už v mnohých mestách či okresoch. Zhromažďujú sa tu vodiči, ktorí sa medzi sebou dokážu čo najrýchlejšie informovať o dopravnej situácii na cestách. Po novom už existuje stránka pre okres Galanta s názvom Dopravný servis – okres Galanta a okolie, vďaka ktorej sa môžu seredskí vodiči informovať o aktuálnych situáciách na cestách. Aby táto užitočná informácia o existujúcej stránke nikomu neunikla, rozhodli sme sa ju dať do povedomia aj našim čitateľom prostredníctvom článku, ktorý si môžete prečítať na tomto odkaze. 

ZDROJ: FB DOPRAVNÝ SERVIS – OKRES GALANTA A OKOLIE

Kaviareň Oldtimer Cafe nám môžu závidieť na celom Slovensku

Na Slovensku nájdeme stovky rozmanitých kaviarní rôzneho druhu a zamerania. My sme si však istí, že v Seredi máme unikát možno jediný svojho druhu v našej krajine. Hovoríme o jedinečnej kaviarničke Oldtimer Cafe, ktorá si zaslúži väčšiu pozornosť Seredčanov, a preto sme sa vám ju rozhodli predstaviť. V našom článku sa dozviete o tom, kde sa kaviareň nachádza, čo vám ponúkne a prostredníctvom fotografií budete môcť nahliadnuť do jej čarovného priestoru.

AUTOR: SEREDSITY.SK

Páchateľa, ktorý okradol babičku v Seredi, chytili mestskí policajti

Udalosť sa stala ešte v decembri, kedy 58-ročný páchateľ zaklopal na dvere starenky zo Serede. Dôvod návštevy bola revízia elektrickej siete. Po prezretí elektrickej skrinky skonštatoval, že musí byť vymenená a vylákal od staršej Seredčanky 60 eur. Štátna polícia pri pátraní požiadala o pomoc aj mestskú políciu. Tá dostala všetky potrebné informácie a identifikácia páchateľa netrvala dlho. Prostredníctvom článku sme obyvateľov informovali kvôli veľkým obavám o bezpečnosť, že páchateľ je už v rukách polície a oboznámili sme ich o zlodejských praktikách, aby sa im v budúcnosti vedeli vyvarovať.

ZDROJ: RTV KREA

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku